Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5220 Kilka pytań po zakupie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich Smile

Dzisiaj przyszedł do mnie zakupiony E5220s-2.
Był on kupiony we Francji w sieci SFR, simlocka zdjąłem za pomocą kodu z ebaya za 5 zł (straciłem więc pewnie francuską gwarancję). Modem w sumie działa, zdążył już nawet przez Aero zaktualizować sobie wewnętrzne oprogramowanie.

Mam pytanie, czy mogę w jakiś sposób zmienić w nim język na polski lub angielski?
Czy ten modem ma funkcję automatycznego wznawiania połączeń?
(07-10-2013 22:02)karoltomek napisał(a): [ -> ]Mam pytanie, czy mogę w jakiś sposób zmienić w nim język na polski lub angielski?
Sądzę (zgadujac bo sfr to Vodafone) że prawy górny róg jak się zalogujesz do panelu admina ta zwykle były języki, ale znając podejście Francuzów do innych języków to może być różnie

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
No właśnie nie znajduję takiej opcji. W rogu mam tylko: Aide, admin, Sortie. Nic innego nie widzę. Dlatego pytam o zmianę oprogramowania. Przejrzałem już chyba wszystkie opcje, póki co udało mi się włączyć fastboota i czekam czy za 20 min modem sam wznowi mi połączenie.
A jak wejdziesz w admin? To co masz, bo sortie to wyjscie aide to pomoc

Wysłane z mojego GT-I9305
Admin, w przeciwieństwie do aide i sortie, nie da się kliknąć.

Już się upewniłem, że automatycznie wznawia połączenie. Smile Tylko jeszcze ten francuski zostaje....
Niestety zmiana brandowania to dość głęboka modyfikacja, nie ma do tego routera opisów jeszcze - w każdym razie nie widziałem. Dlatego jestem zwolennikiem jednak wersji niebrandowanych.
Dzisiaj powinien do mnie dotrzeć drugi E5220 już niebrandowany. Może dałoby się w jakiś łatwy sposób skopiować jego oprogramowanie do tego francuskiego?
Na 100% jak we wszystkich urządzeniach tego typu jest sprawdzenie i komunikat o niezgodności. Można zrobić to na siłę, ale niskopoziomowo - musisz rozebrać router, znaleźć styki programowania niskopoziomowego, zaopatrzyć się w kabel do programowania i przenieść firmware. Ryzyko uwalenia niemałe, ale przywrócić oryginalny soft też się zwykle da, o ile zrobisz sobie kopię zapasową.
W takim razie daję sobie z tym spokój. Skoro wszystko działa jak należy (wifi, fastboot, automatyczne wznawianie), to przy ewentualnej konfiguracji będę korzystał z tłumacza Google i tyle Wink
Też mi się tak wydaje.
Przekierowanie