Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: MR3040 i E369 - działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Fajny zestaw udało mi się "zmontować" - do posiadanego routera MR3040 (mobilny, bateryjny) zakupiłem modem Huawei E369 - miniaturowy modem, który był dostępny między innymi w Play.
Całość "ma dzień dobry" się nie lubi ze sobą, ale po użyciu pliku BIN ze strony TP-Linka wszystko działa znakomicie, znacznie lepiej niż z E173u-2 czy wymagającym prądowo E3131s-2.
Szkoda tylko, że E369 jest albo drogi, albo trudny do zdobycia.
Przepraszam że odkopuje ale chciałbym zapytać czy polecicie jakiś ruter do tego modemu e369. Ma ktoś na sprzedaż MR3040 v1? Czy ruter Router WI-FI Huawei D105 będzie kompatybilny z tym modemem?
Masz ten modem i D105?
Jeśli tak to podłącz i sprawdź, jeśli nie, to zdecydowanie NIE kupuj D105.

Zamiast dziś już zabytkowego TL-MR3040v1 (być może po powrocie z wakacji bym znalazł z softem zmienionym na coś co działa z różnymi modemami, ale aku w nim już z pewnością jest "na ostatnich nogach") proponuję poszukać Nexx WT3020 (tak wiem nie jest akumulatorowy, ale można go zasilać z powerbanku) i wrzucić do niego choćby gargoyle (z eko.one.pl).
Właśnie myślę i szukam ale nie znalazłem żadnego współczesnego odpowiednika MR3040. Co prawda takie zintegrowane kosztują grosze (LTE nawet poniżej 100 jak używane są akceptowalne) ale generalnie faktycznie jest problem. Ciekawe może coś na ali by się znalazło...
Jednym z ostatnich który dostępny jest w sprzedaży na bieżąco i jest wspierany przez openwrt to gl-mifi: https://www.gl-inet.com/products/gl-mifi/ można go kupić z modemem minipcie.
No piękny kawałek sprzętu, aż muszę poczytać. MR3040 nie zastąpi (60 USD za bazę z baterią bez modemu, MR3040 był jednak tańszy). Trzeba by sprawdzić z jakimi modemami to zadziała i kupić coś z odzysku.
Ogólnie fajna opcja.
@cezary
Ciekawa konstrukcja, ale głównie dla kogoś, kto wykorzysta możliwości (choćby wyprowadzone linie GPIO),
niestety dla przeciętnego użytkownika 2 podstawowe wady: cena i potrzebna wiedza… (co widać swoją drogą po opiniach na amazonie - albo jest kochany, albo nienawidzony Tongue) konstrukcyjnie nie jest jakoś specjalnie nowoczesny.

Pewnym plusem jest fakt, że jest dostępny na marketplace amazonu za około 140€, co daje wynikową cenę na poziomie 600zł (za komplet, czyli router z modemem LTE i akumulatorem), czyli dość zbliżoną do zakupu bezpośrednio u producenta (mimo ceny 119$, ale biorąc pod uwagę konieczność zapłaty VATu w UCS).
Przekierowanie