Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131: w jednym notebooku działa, a w drugim nie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć

Mam zakupiony na JDTech.pl modem USB Huawei E3131. W nim karta Aero2 (ta nowa - po zmianie kart SIM).

Sprawdzam ten modem na dwóch komputerach:
prywatny (Dell) - działa bez najmniejszego zarzutu
służbowy (HP EliteBook) - oryginalne orpogramowanie od JDTech, czyli Mobile Partner, nawiązuje połączenie, ale połączenie jest tak nędzne i "dziwne", że nie jestem w stanie nie tylko załadować żadnej strony WWW, ale nawet ping wp.pl nie dochodzi ani jeden Sad
Kiedy próbuje załadować jakąś stronę WWW, w statystykach Mobile Partner widać niby jakąś aktywność sieciową, ale pokazywana tam prędkość download / upload nie przekracza 30 kbps.

Czy ktoś może wie, co może być przyczyną takiej anomalii, że na jednym komputerze działa to bez problemów, a na innym praktycznie nie działa?

Pozdrowienia Smile
Adam
Możliwości jest sporo. Dzięki Dellowi wiemy, że modem działa i zasięg jest (zakładam, że mówimy o tej samej lokalizacji).

1. HP w okolicach tego gniazda USB emituje mnóstwo zakłóceń i utrudnia modemowi pracę - przedłużacz USB może pomóc podobnie, jak (czasem, ale nie zawsze) zmiana portu USB, na taki, który znajduje się jak najdalej od układów zasilania procesora (wentylatora?).
2. W komputerze jest jakiś dziki bajzel (w to akurat wątpię w twoim przypadku) lub jakaś aplikacja typu firewall robi bałagan.

PS: cześć Adamie z amd3dnow Smile
Tak, oba notebooki testowałem w tej samej lokalizacji.
Tak, w w (problematycznym, służbowym) HP, sprawdzałem praktycznie wszystkie 4 porty USB.

Tak, dziś zrobiłem kolejną serię testów i na służbowym HP w końcu udało mi się pomyślnie połączyć z internetem, ale dopiero po wyłączeniu zabezpieczeń sieciowych / firewall o nazwie Symantec Endpoint Protection. Dopiero po wyłączeniu tego, zacząłem się pomyślnie łączyć z internetem.

Dziękuję za pomoc, Kuba Smile

Jakub, konfiguruje Aero2 since 1949 Tongue

Trzymaj się!
Adam
Since 1979, ale blisko Smile

Solution found, problem solved i o to chodzi.
Przekierowanie