Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero i dane do logowania czy to próby przed kodami ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam dziś ok 14 u mnie pod Warszawą pojawiły się dziwne objawy.Po 60 min kiedy top net ponownie nawiązał połączenie pojawił się komunikat typu potrzebne wiecej info do logowania abym otworzył przeglądarkę i sie zalogował do sieci,lecz internet działał normalnie.Ręcznie rozłączam i wznawiam jest dokładnie to samo za każdym razem info potrzebne dane log lecz w przeglądarce nic sie nie pojawia (prócz strony startowej) Myślicie że to juz testy przed kodami? ktoś ma podobnie czy może to coś u mnie z kompem?
Ja tak mam przy routerze mi-fi i nie narzekam, a od tej afery z kodami już trochę minęło

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4
Tak może się dziać właśnie przy korzystaniu z routera mobilnego. O jakim dokładnie urządzeniu dostępowym tutaj mówimy?
Aero mam podpięte przez modem pod kompa a nie router.I to nie wina sprzętu bo od wczoraj to samo pojawiło się u mojego kolegi który korzysta z tego nadajnika co ja (mieszka obok)
A odpowiedz na proste pytanie - JAKI dokładnie model modemu masz? Jeżeli E3131, to normalny, czy Hilink?
Mam 3131 z Play ten normalny, kurcze dziwne to bo wcześniej nie robiło się nic takiego niby wszystko jest Ok lecz troszkę denerwuje mnie ten ciągły monit :-) dodam że początkowo było to sporadyczne teraz już mam co godzinę a dokładniej po każdym połączeniu.
Jaki to monit dokładnie? Daj jakiś zrzut ekranu czy coś...
A nie jesteś podłączony do jakiejś sieci WiFi?
Witam odpowiadając na pytania nie jestem podłączony do żadnego wifi.Jak już wspomniałem obaj z kolegą który mieszka obok mieliśmy to samo o dziwo dziś wszystko wróciło do normy nie ma już żadnych monitów o dane logowania.Co zauważyłem zmienił sie CID oraz siła sygnału spadła o ok 40% wygląda na to że coś robią z nadajnikiem.Jako ciekawostkę dodam że wczoraj podpinałem swój modem e3131 do laptopa i również wołał o dane logowania a dziś jak ręką odjął wszystko działa jak należy.
Wołał o dane logowania, ale nie pojawiały się żadne strony z opcją podawania danych logowania? Może to nieprawidłowa interpretacja sytuacji przez Windows lub inną aplikację?
Wiesz raczej żadna aplikacja nie narobiła problemu,bo nic nie instalowałem ostatnio poza tym neta głównie wykorzystuje w domu do poczty i przeglądania informacji.A kolega czemu miał to samo w tym samym czasie? Wołał o dane logowania lecz nic nie pojawiało się po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu przegladarki wykrzyknik i monit windowsa znikał.
To tylko prośba o robienie zrzutów ekranu z takimi rzeczami.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Ale nie wiemy ciągle co wołało i jak to wyglądało.
No niestety nie pomyślałem by zrobić zrzut ekranu lecz komunikat brzmiał jakoś tak system windows wymaga dodatkowych danych logowania do sieci otwórz przeglądarkę by sie zalogować dodatkowo na okienku pojawiał sie żółty wykrzyknik (windows 7)
Ale poza tym internet działał normalnie?
tak działał normalnie,po kilku razach otwierania przegladarki monit znikał
To mogło być po prostu przygięcie sieci do ziemi i niewłaściwa interpretacja systemu.
Przekierowanie