Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 s-2 HiLink
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam możliwość kupna tego modemu za 95zł z kosztami wysyłki.

[Obrazek: DSC01541.jpg]

Nie wiem dużo ? mało ? opłaca się ?
Egzemplarz oczywiście nowy.

Jak wygląda sprawa aktualizacji oprogramowania w tym modemie ?
Czy lepiej kupić ten model z Playa ?

Czy jest możliwe na tym modelu "automatyczne wznawianie połączenia" ?

Czekam na sugestie Smile
O hilinku było nie raz, sam łączy i sam wznawia. Ma zalety i wady.
To lepiej atakować modem z Playa ?

Jakie są te zalety i wady ?
Może przy torrentach się zadławić i czasem inne połączenia sieciowe (nawet nie podłączone) blokują pracę (musisz je w panelu ustawień wyłączyć).

W sumie to tyle, z zalet to pewnie mniej obciąża komputer.
To jaki modem polecacie ?
Zdania są podzielone, ja jednak wolę tradycyjny. Poza powyższymi wadami HiLink utrudnia wykonanie przydatnej czasem operacji wymuszania UMTS 900 MHz.
Ja wolę hi-linka. Ile ludzi tyle opinii, sam musisz zdecydować. Kupując w salonie play'a masz gwarancję.
Podobnie jak na jdtech.pl Smile z tym, że u mnie masz także pełną pomoc i knowhow, a Play nie pomoże ci z Aero2. W przypadku HiLink - trzeba uważać, od jakiej firmy kupujesz, bo Huawei Polska może modemu nie przyjąć na gwarancji bo tych modemów w Polsce nie oferują.
(13-09-2013 20:44)cabanmat napisał(a): [ -> ]Mam możliwość kupna tego modemu za 95zł z kosztami wysyłki.

Ja obecnie poluję na takiego!

Czy mógłbyś mi podać (tu albo na priv) namiary gdzie można dokonać takiego zakupu?

Btw. prośba o namiary jest nie tylko do Ciebie, ale do każdego kto to czyta Wink

Z góry wielkie dzięki!
Allegro.pl szukaj
e3131s-2 hilink?
Albo prościej
http://m.allegro.pl/szukaj.html?searchSt...2&sortBy=1

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
No taaak, szukam szukam. Ale nie tak łatwo znaleźć w przystępnej cenie nowy hilink na gwarancji.

Szukam modemu spełniającego wszystkie poniższe kryteria:
  • nowy, z jasno określoną gwarancją (zwł. termin gwarancji)
  • HiLink
  • gniazdo do anteny zewnętrznej HSDPA kategorii 10 lub wyższej (czyli prędkość pobierania minimum 14 mbit/s)
  • slot na kartę pamięci microSD
  • oczywiście sprawdzony z Aero2

Znalazłem jakieś w miarę tanie, ale albo nie wiadomo czy to hilink albo gwarancja jest wątpliwa, itp itd, więc zadałem pytania sprzedającym i czekam na odpowiedź.

Dlatego jeśli ktoś ma namiar na nowe, na gwarancji, i do tego niedrogie, to proszę dać znać Smile W każdym razie dzięki za odzew! Smile
Gwarancji na HiLink udzieli ci TYLKO sprzedawca, Huawei tego w PL nie serwisuje.
Gniazdo do anteny nie ma kategorii - to elektronika modemu zapewnia obsługę technologii. A wszystkie E3131 są kat14.
Punkt pierwszy z drugim się wyklucza Tongue
Jasno określona gwarancja - ale tylko u sprzedawcy - dla HilLinka nie problem, tylko trzeba kupić od większej firmy, a to oznacza większy koszt i tyle. I na paragon, a nie fakturę VAT (bo wtedy rękojmia jest tylko na rok).
Ja tam ufam tylko gwarancji producenta, a nie przez żadną firmę. Już nie raz się przejechałem na tym.
No to tak jak napisał grzech - zrezygnuj z zakupu HiLinka.
Oczywiście poza sklepem jdtech - ale tutaj widać, że za profesjonalizm się płaci.
Przekierowanie