Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 HiLink brak profilu połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam jestem od 2 tyg "szczesliwym" posiadaczem w/w modemu. Modem przez pierszych kilka dni sprawowal sie nie najgorzej. Po czym rozlaczyl i juz polaczyc nie chcial. Po wstepnych ogledzinach zauwazylem iz modem nie posiada zadnego profilu polaczenia, baa nawet nie pozwala go dodac. Czy sie ktos spotkal juz z takim problemem?

Po wymianie dashboardu na: 22.157.57.03.17 nadal profilu nie ma.

[Obrazek: profile.jpg]
[Obrazek: imei.jpg]

MOD: poprawa tematu - chodzi o wersję HiLink
Na forum kilka było tego rodzaju zgłoszeń i póki co zawsze kończyło się... wymianą modemu na nowy. Możesz także zrezygnować z funkcji HiLink i korzystać z niego jako zwykłego modemu (ale wtedy to ci gwarancji już raczej nie uznają).
Niektóre wersje hilinków (np. E3131 Update 22.158.13.00.547. u lesiola na chomiku) mają w ustawieniach opcję resetu do ustawień fabrycznych. I to działa. Samo przeinstalowanie firmware'u nie wystarczy.
To rozwiązanie pomaga na awarię z brakiem możliwości zmiany APN?
nie wiem ale pewnie tak.
ja u siebie miałem tak, że znikły mi profile i nie można było zrobić nowego (failed wyskakiwało). po przeinstalowaniu firmware'u było to samo ale na tym nowym obczaiłem opcję zupełnego resetu który pomógł. teraz mogę dowolnie edytować profile więc i apny mogę zmieniać...
Pomaga. Sam tak postawiłem na nogi 3uwalone sztuki.

wgrywamy fw
22.158.13.00.547
a potem jeden z nowszych webui serii 12.012.xx który posiada opcje przywrócenia ustawień domyślnych. Przywracamy ustawienia i modem żyje na nowo Smile

webui polecam 12.012.02.02.546 - ma wszystko co standardowe + działające ussd. Minus to brand operatora 3g life ale idzie to przeżyć
Przekierowanie