Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 Hilink - na komputerze bez uprawnień administratora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

mam krótkie pytanie: czy modem w wersji Hilink będzie działał na kompie na którym nie mam uprawnień administratora i nie mogę na nim instalować oprogramowania?

Chciałby po prostu skonfigurować modem pod Aero2 na kompie na którym mam pełne uprawnienia a potem tylko podłączać go do komputera bez tych uprawnień. Czy wersja Hilink wymaga instalowanie czegokolwiek na komputerze?

Pozdrawiam.
Wersja HiLink wymaga instalacji (często, ale nie zawsze wbudowanych w system) sterowników do karty sieciowej Ethernet na USB. Nie wiemy, czy masz w swoim komputerze te sterowniki oraz czy polityka bezpieczeństwa pozwala na instalację nowych urządzeń (np. pendrive).
Dzięki za odpowiedź.
Normalnie mogę podłączać różne pendrivy, rozpoznaje mi telefon w trybie MPT itp, moge też odpalać różne programy z dysku (wersje portable). Może uda się wrzucić ręcznie sterowniki bez instalowania jeśli ich nie ma na komputerze.
Na razie czekam na przesyłkę. Jeśli się nie uda to trzeba będzie dokupić jakiś prosty router Wifi (np. mr3220)
Niestety nie zagwarantuję ci, że system pozwoli uruchomić takie urządzenie, jak karta sieciowa na USB bez praw administracyjnych. Wszystko zależy od tzw. system policy.
Przekierowanie