Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-1 nie łączy z Aero2 [niezgodny]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mój problem wygląda następująco:

kupiłem na allegro nowy modem Huawei E3131-s1 bez simlocka z mołdawskiej sieci Moldcell. Nie doczytałem w opisie aukcji, że modem nie działa z AERO2 oraz cyfrowym polsatem.
Czy jest możliwość ogarnięcia tego modemu do współpracy z aero2?
Może instalacja firmware pomoże? Próbowałem wielu metod, przez top net info też nie reaguje. Jaka może być tego przyczyna?

Wersja hardware: CH2E303SM
Wersja firmware modemu: 21.158.13.00.362
Wersja oprogramowania: 21.003.27.00.03

PS. Wgrałem dashboard, który udostępnił jeden z użytkowników tego forum - także nie pomogło. Z siecią PLAY łączy się bezproblemowo. O braku zasięgu też nie ma mowy, bo identyczny (ten sam model tylko że kupiony w PLAY) modem z aero2 mojego znajomego chodził idealnie w miejscach w których próbowałem się połączyć.
E3131s-1 to skrajnie rzadka wersja. Jest niezgodna sprzętowo - jedynym elementem, który trzeba wymienić to właśnie sprzęt, a nie oprogramowanie. Niestety modem nie przyda się do Aero2.
Z ciekawości, możesz zapodać linka do aukcji?
Bardzo ciekawa informacja, dodałem już do tabeli ostrzeżenie, zastanawiam się nawet nad artykułem.
Ten użytkownik istnieje od lipca tego roku bodajże i ma już 2 negatywy za zero kontaktu po wpłacie oraz wycofał się ze sprzedaży, także raczej nie ma mowy o negocjacjach w celu oddania modemu Smile
A ponieważ nie prowadzi działalności gospodarczej, nie ma zwrotu w ciągu 10 dni. Do tego treść aukcji wyraźnie mówi o niezgodności z Aero2, więc... nie bardzo jest się czego czepić.
Problem rozwiązany. Sprzedałem modem znajomemu, który planuje wziąć internet w PLAYu za te same pieniądze Smile Temat do zamknięcia
Przekierowanie