Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 hilink - problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie. Niedawno zakupiłem modem Huawei e3131-2 hilink i mam problemy z połączeniem aero2. Modem stoi w jednym miejscu i raz się świeci dioda cyan a raz niebieska (tryb ciągły, nie mruganie). Raz internet hula aż miło, raz zamula strasznie i są problemy z załadowaniem strony - dodam, że laptop stoi ciągle wtym samym miejscu. Dodam też, że wchodziłem w tryb modemu, i wymusiłem tylko pasmo w900. Jak sądzicie, co może być problemem?Zasięg? - no ale przecież raz działa raz nie, więc to chyba nie zasięg? Poza tym, wg mapek z cyfrowego polsatu, plusa, btsearch powinieniem mieć bardzo dobry zasięg. Dodatkowo zasięg w 192.168.1.1 raz pokazuje full(play(roaming) - a raz minimalny - oczywiście bez przenoszenia modemu w inne miejsce. Czy to problem powszechny w hilinkach? i czy lepiej od razu wymienić modem na wersję "zwykłą"? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

p.s. Dodam tylko, że gdy dioda świeci na cyan - internet śmiga super, gdy na niebiesko-ciężko jest stronę otworzyć.
To jest efekt przechodzenia modemu pomiędzy trybami UMTS (brak ruchu lub minimalne ilości danych) i HSPA+ (przesyłane dane). Jeżeli faktycznie poprawnie wymusiłeś UMTS 900 MHz, to w godzinach 18-22 (szczyt telekomunikacyjny) może to wynikać już tylko z przeciążenia stacji twojej bazowej.
Zmiana sygnału wskazywanego przez modem może mieć związek z problemami z najbliższą stacją bazową - albo awaria, albo jakieś zakłócenia.
Przetestuj w różnych godzinach.
Przekierowanie