Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Port USB nie widzi modemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam laptopa w którym są 3 porty USB. Dwa z nich widzą modem Huawei E3131-s2 natomiast jeden (ten którego głównie używam) nie widzi go.
http://wstaw.org/m/2013/08/25/Beztytu%C5%82u_1.png
Modem świeci się cały czas na niebiesko.
System Windows 7 Ultimate x64.
Port USB 3.0? Jaki e3131 hilink czy zwykły?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
USB 2.0 to jest nawet e3131 bez s2 nie wiem czym to się różni. Zwykły, nie hilink
E3131 na pewno masz w wersji s-2 (widać to przy gnieździe karty SIM).
Pytanie o port USB dotyczyło komputera - czy ten port jest niebieski albo oznaczony literkami SS?
Tak s2 masz rację.
Port nie jest niebieski, między portami z jednej strony widać ES
Podaj dokładny model laptopa (ten z etykiety produktu) oraz ew. zrób zdjęcie.
Jeżeli to jest USB 3.0 to faktycznie problem jest znany. Możliwe, że to tylko problem z zasilaniem w tym gnieździe (modem prosi o więcej, niż laptop chce mu dać).
Laptop to Fujitsu AH53, podejrzewam że problem dotyczy oprogramowania.
Po prostu podczas instalacji sterowników na tym porcie USB poszło coś nie tak. Nie wiem jak usunąć niepoprawne/niedokończone oprogramowanie z tego portu.
Co do zasilania wszystko jest ok, na Debianie internet z tego portu USB jest.
To wszystko są USB 2.0, więc to nie ten problem.
Podłącz modem do komputera do tego portu i obejrzyj, co widać w Menedżerze Urządzeń - jak jakiś sterownik zaznaczony jest jako problematyczny - każ mu poszukać sterowników lub wskaż te z foldera, do którego zainstalowałeś oprogramowanie.
Menadżer urządzeń nie wskazywał żadnego problemu. Odszukałem jednak port USB odinstalowałem sterowniki Huawei i zainstalowałem je ponownie. Internet działa na wszystkich portach USB.

Dzięki za pomoc, wątek do zamknięcia.
Przekierowanie