Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Lenovo B570e (laptop z wbudowanym modemem czy bez)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czytam i wypróbowuję już każdą metodę/sposób na który natknę się w sieci i...nic. Może ktoś udzieli mi odpowiedzi krok po kroku co i jak wykonać. Mam kartę Aero2, mam modem Huawei E3131 z Orange, który sam odblokowałem. Wkładam do modemu kartę a tego do komputera i ... program pokazuję sygnał aero ale połączyć już się nie chce. wyskakuje błąd 711.
Drugie pytanie dotyczy laptopa Lenovo B570e. Nigdzie w instrukcji nie jest nic napisane o modemie 3G, infolinia Lenovo po numerze seryjnym twierdzi, że takowego nie ma. W moim laptopie, za baterią, jest slot na kartę sim. Nie jest to pusty otwór. Widać tam trzy blaszki/styki. W biosie nie pokazuje modemu. Nie chcę go rozkręcać, może ktoś już coś takiego przerabiał?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

//Zmień nazwę tematu na bardziej konkretną i nie zakładaj tematów w byle jakich działach. Czas masz do niedzieli.

[edit by szopen] zmiana tytułu (dawny to "Aero2 i Lenovo") i przeniesienie do właściwego działu, chociaż chyba właściwszy byłby kubeł sądząc po rozwoju wątku
Błąd 711 brzmi poważnie - jakby system operacyjny był uszkodzony. Czy modem działał z kartą Orange, czy też nie?

W kwestii laptopa - jak nie zapłaciłeś za modem, to go nie ma. W środku może być slot i przygotowana instalacja, ale samego modemu może nie być fizycznie. Ew. śladów szukaj raczej w Menedżerze Urządzeń w dziale modemy i karty sieciowe.
Przekierowanie