Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Udostępnianie aero2 przez wifi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, posiadam kartę aero2 i dwa modemy Huawei - e173-u2 oraz e3131. Chciałbym za pomocą laptopa, modemu i karty aero2 stworzyć sieć wifi aby było możliwe korzystanie z internetu w telefonie. Kupno routera z usb nie wchodzi w grę bo to rozwiązanie na tydzień w roku. Próbowałem już tworzyć sieć ad-hoc, jednak internetu na telefonie nie mam (na innych komputerach zresztą też nie). Zainteresowałem się więc programem Connectify, jednak i w tym wypadku się nie udało. Wie ktoś jak to odpowiednio skonfigurować żeby wszystko działało? Pilne.

Pozdrawiam,
krukct
Zacznij od podania, jakiego systemu używasz. Jaki telefon, smartfon? Smartfony z Androidem nie łączą się z siecią ad-hoc.
System to Windows 7. Telefon, który docelowo ma korzystać z wifi to Lumia 620, ale do testów mam też pod ręką iPhone'a. Czytałem kiedyś o tym, że może być problem przy próbie łączenia się telefonem z siecią ad-hoc, więc starałem się ogarnąć Connectify.
Tu nie potrzeba 2 modemów tylko modem i wolną kartę wifi. Pod Linuksem bardzo łatwo udostępnisz, ale jak nie miałeś styczności z Linuksem to nie wiem...
O dwóch modemach wspomniałem tylko w celach informacyjnych - różnią się sposobem łączenia, więc może któryś z nich będzie bardziej predysponowany do mojej potrzeby. Opcja z Linuksem odpada bo potrzebuję to na jutro, a szkoda mi dzisiaj czasu na pobieranie i konfigurację, poza tym z tego komputera mają korzystać rodzice, więc im prościej tym lepiej.
Ja używam conectify hotspot pro 3.7.1.25486 Win 8 i działa bez problemu i jest proste w obsłudze
Działanie (lub nie) Connectify w trybie Access Pointa zależy przede wszystkim od tego, jaką kartę WLAN mamy w laptopie - tylko niektóre modele mają odpowiedni tryb pracy.
Przekierowanie