Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tenda 3G150B + Huawei E3131 (Play)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!
Mam ten zestaw i wszystko ładnie ustawiłem.
Po podłączeniu urządzeń i włączeniu rutera, dioda na modemie mruga na zielono po złapaniu sygnału z kartą aero2 mruga na niebiesko.
Mimo to ze router ma ustawione podtrzymanie połączenia nie łączy się.
Dioda modemu zapala się dopiero ciągłym niebieskim (turkusowym) po ręcznym kliknięcie w panelu rutera "Connect".

Tak mam zrobione w ustawieniach:
[Obrazek: tendajpg_nenpeqw.jpg]

Czy idzie ustawić aby połączenie nastąpiło automatycznie?
A może chodzi o roaming? Jest gdzieś opcja dotycząca tegoż?
Teraz zrobiłem klopsa, chciałem zrobić aktualizacje i nie ten soft załadowałem.
Zamiast wgrać od 3G150B wgrałem od 3G150M i ruter mruga ale zero komunikacji.

Znalazłem wątek https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=35863 i teraz czekam na kabelek RSa.
Jakby ktoś luknął i napisał po ludzku (po polsku) co i jak byłbym wdzięczny.
Proponuję zajrzeć na forum Cezarego - http://eko.one.pl - na pewno tam też udzielą ci pomocy przy OpenWRT. A wgrywanie firmware to zawsze ryzykowna zabawa i trzeba BARDZO uważać, co mówię za każdym razem i odradzam zabawy, jak nie ma takiej konieczności.
Po ludzku to tyle że trzeba zrobić/kupić interfejs szeregowy działający na napięciach 0-3.3v, rozebrać urządzenie, podlutować się tym kabelkiem i wgrać nowy soft (oryginalny) przy pomocy bootloadera (o ile tam jest i żyje).
Dzięki, Cezary, za wyjaśnienie. Jak widać procedura nie jest aż taka prosta i jak ktoś nie ma takiego kabelka to pojawia się pytanie - czy to się opłaca.
Jedno co mnie męczy - dlatego tenda nie sprawdza własnych firmware przed ich sfalshowaniem, czy to właściwy pakiet do właściwego routera...
Kabel zamówiony (uni 5V i 3V). I co do lutowania to nie ma problemu (technik elektronik).
Gorzej z wgrywanie softu, ale myśle ze będzie podobnie jak na TP Linku.
Akurat ja portowałem openwrt na 150 i chyba jedynym zabezpieczeniem było sprawdzanie pewnego ciągu znaków. I całkiem przypadkiem był on taki sam dla całkiem dużej rodziny routerów tendy Smile

(07-08-2013 13:57)Lector napisał(a): [ -> ]Kabel zamówiony (uni 5V i 3V). I co do lutowania to nie ma problemu (technik elektronik).
Gorzej z wgrywanie softu, ale myśle ze będzie podobnie jak na TP Linku.

Nie, nie będzie. Ralinki mają do wyboru opcję w bootloaderze i nie bawisz się z adresacją pamięci (w sensie - prościej jest). Jak już podlutujesz to pytaj się.
Mam kabel, ale nie ma komunikacji Sad
(08-08-2013 15:50)Lector napisał(a): [ -> ]Mam kabel, ale nie ma komunikacji Sad

57600 8n1 ustawiłeś?
Już próbowałem rożnie zero komunikatów w putty.
(09-08-2013 14:00)Lector napisał(a): [ -> ]Już próbowałem rożnie zero komunikatów w putty.

A nie zamieniłeś czasami miejscami tx z rx?
Dałem sobie już spokój i zakupiłem nowy ruter Tongue
Ale dalej nie łączy się sam i nie ma opcji roaming.
(12-08-2013 18:26)Lector napisał(a): [ -> ]Dałem sobie już spokój i zakupiłem nowy ruter Tongue
Ale dalej nie łączy się sam i nie ma opcji roaming.

Co zrobiłeś z tamtym? Nie chcesz się go pozbyć po cenie złomu?
Będzie miał zastosowanie jako stacjonarna ładowarka a i przy okazji mam drugą baterie Smile
I jak - nadal problemy z reconect?
Tak dalej problem, ale na innym forum dostałem info.
Cytat:Też mam od nich router.Kombinowałem i doszłem wkońcu że trzeba ustawić Recconect on Demond ale nie na 60 sekund tylko 61.Działa lol Smile
Ustaw sobie 61 sekund potem OK bo musi router się zrestartować i będzie gites.

Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, bo co dopiero wróciłem z urlopu.
Problem rozwiązany!
Wgrałem do modemu E3131 Update 21.158.00.00.1020.B418.rar i Win 23.002.08.03.51 lesiolo.exe
Teraz sam się loguje.
Firmware może mieć wpływ, ale dashboard na pewno żadnego znaczenia nie ma.
Witam
Posiadam router 3G150B i chciałem dokupić modem E3131-S2 w wersji zwykłej ale gdzieś czytałem że ten router obsługuje tylko wersje HI link. Czy router będzie prawidłowo działał z modemem E3131-S2 w wersji tradycyjnej??
Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie