Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: E3131 nie widzi żadnej sieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam

Mam E3131 z nową kartą aero2. Działał normalnie z 1,5 roku, najpierw ze starą kartą, potem z nową. Przez parę tygodni nie używałem, a teraz – nie widzi żadnej sieci komórkowej na żadnej karcie (próbowałem też testowo kartę od play) .
Do łącznia używam PlayOnline

Wgrałem nowe firmware E3131Update_21.158.00.00.1020.B757
Ustawiłem wymuszenie W900 w top_netinfo ver 3.65 jak na zrzutach na forum

w top_netinfo 3.65 przywracałem ustawania fabryczne - nic

zasięg aero mam dość słaby więc używam anteny zewnętrznej i wtedy modem jest podłączony wprost do routera, ale teraz wpiąłem go normalnie do usb w komputerze i zastanawiam się dlaczego nie widzę żadnych sieci (telefon stojący obok modemu pokazuje T-Mobile, Orange i Plus – wszystko 2G)

co jeszcze można z tym zrobić?

karta aero2 jest ok, działa w telefonie

//przeniosłem, pierwsze i ostatnie ostrzeżenie słowne - grzech1991
Pewnie nie widzisz żadnych sieci, bo jest wmuszone 900MHz, ale ręki sobie uciąć nie dam.

Jaką masz tą antenę zewnętrzną?
Brak jakichkolwiek sieci przy korzystaniu z anteny zewnętrznej kojarzy mi się tylko z jednym - uszkodzeniem gniazda antenowego - sprawdź, czy siedzi ono sztywno w płytce drukowanej modemu - jak rusza się, to... musisz je naprawić lub wymienić modem.
Przekierowanie