Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E156G Jaka antena do niego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,
Jaką polecacie antenę do modemu E156G w granicach 100plnów?
Odległość do nadajnika 9km
Co sądzicie o tej?
Nie napisałeś do czego (jaka sieć) ma być ta instalacja - w dziale Aero2 raczej dyskusja dotyczy tej sieci, a ten modem ani antena nie działają w paśmie UMTS 900.

Zakładając, że nie chodzi o Aero2 (wątek do przeniesienia po potwierdzeniu) ja bym najpierw sprawdził, czy w ogóle w tej odległości antena jest potrzebna. Ogólnie polecam artykuł: http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Faktycznie pomieszałem działy więc proszę o przeniesienie.
Antena ma pracować w Orange oraz PLay.
Antena jest niezbędna ponieważ bez anteny nie mam w ogóle zasięgu, natomiast po podłączeniu do E156G takiej zwykłej ok. 50 cm antenki z Allegro zasięg się pojawił i 3G działa z tym że niestabilnie.
Zastanawiam się jeszcze nad tymi antenami do których linki podaję poniżej
Link 1
Link 2
Do tego oczywiście jeszcze ten Konektor wtyk FME na CRC9
Czy te 15m kabla w antenie z pod linka nr 2 nie będzie za bardzo osłabiać sygnału?
Przy tej długości kabla mógłbym antenę zamontować na dachu.
15m kabla zje ci jakieś 5 do 10dB zysku anteny wliczając w to złączki itd. Najlepiej minimalizować długość kabla antenowego - zawsze. Ale jeżeli w miejscu instalacji (z właściwa polaryzacją) będzie dobry sygnał i widoczność nadajnika, to powinno zadziałać. Ale jeżeli coś ci zasłania stację bazową, to nie wiem czy jest sens się pakować w tak bardzo kierunkowe anteny jak 2 - wtedy lepiej coś panelowego.
Mógłbyś polecić jakaś konkretną panelową?
Czy ta antena byłaby lepsza od tych co podałem wyżej?
Jeżeli interesuje cię tylko pasmo 2000 MHz, to ta wygląda OK - choć jak bym najpierw sprawdził, czy masz widoczność stacji bazowej. Jak nie masz, to lepiej niższy zysk anteny wybrać.
Jeśli dobrze wszystko poustawiałem podczas sprawdzenie tego czy antena będzie się widziała z BTS-em to wygląda to tak jak na niżej podanym zdjęciu.
[Obrazek: thumb_9122291Orange_i_Plus_-LW-Runowo.jpg]
Wygląda na to, że po drodze nie ma przeszkód terenowych - a czy kierunku nie zasłania ci jakieś drzewo, które widzisz z miejsca ew. instalacji?
Drzew raczej nie ma po drodze ale BTS stoi w mieście więc coś po drodze może stać na tyle wysokiego, że nie będzie bezpośredniej widoczności między anteną a BTS-em.
Przekierowanie