Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 a pot komunikacji usb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zakupiłem modem huawei e3131 z dystrybucji play online aby korzystać z bdi aero 2. Po konfiguracji połączenia komunikacja nie działa. Pojawia się tylko komunikat; zarejestruj się w sieci.
Dodam, że na innym komputerze w tym samym miejscu komunikacja z aero 2 działa.
Mam dość stary komputer z płytą główną gigabyte ga 8idx, chipset i845, standard usb to 1.1.
Top net info pokazuje błąd komunikacji portu, a po włożeniu modemu pojawia sie komunikat o podłączeniu do portu usb hi speed oraz miga tylko dioda zielona.
Za wszelkie pomysły na rozwiązanie tego problemu dziękuję.
Piotr
Komunikat o rejestracji w sieci wynika z tego, że modem nie widzi sieci Aero2 - i miga na zielono. Proponuję zacząć od przedłużacza USB i wystawienia modemu z dala od obudowy komputera i sprawdzenia, czy modem nie ma wymuszonej pracy w trybie tylko 2G (tylko GSM).
Więcej o sygnale: http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Po podłączeniu do przedłużki usb i zmianie lokalizacji modemu, aero 2 działa bezproblemowo. Dziekuję za pomocną informację
Piotr
Modem huawei e 3131 zakupiłem 30.07.2013. Modem pochodzi z dystrubucji play online na kartę. Przez miesiąc działał bezproblemowo. Po miesiącu tj. od 28.08.2013r. nie udaje się nawiązać połączenia, próbowałem na 3 różnych komputerach. Pojawia się tylko komunikat zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia + szybkie dwa mignięcia zielonej diody na modemie.
(29-08-2013 10:28)cyfra82 napisał(a): [ -> ]Modem huawei e 3131 zakupiłem 30.07.2013. Modem pochodzi z dystrubucji play online na kartę. Przez miesiąc działał bezproblemowo. Po miesiącu tj. od 28.08.2013r. nie udaje się nawiązać połączenia, próbowałem na 3 różnych komputerach. Pojawia się tylko komunikat zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia + szybkie dwa mignięcia zielonej diody na modemie.

Uwalone gniazdo antenowe? Jesli miałeś antenę wtykana mogłeś uwalic urywajac ścieżki wtedy modem myśli ze masz wpieta antenę zewn i odłącza wewn orzez co nie możesz zarejestrować się do sieci

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Ogólnie to brak zasięgu pokazuje modem. Kwestia czemu.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
Nie miałem anteny podłączonej do modemu, jakieś inne pomysły? Modem widzi sieć play a więc nie jest uszkodzony.
A jak kwestia MB na koncie?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
środki (mb) na koncie w play online skończyły się, czy te dwie sprawy można wiązać z sobą?
Nie, karta Play nie ma tutaj znaczenia, póki z niej nie korzystasz. Zakładam, że chodzi o Aero2.
Wg mnie sygnał jest słabszy z jakiegoś powodu - np. wyłączenie stacji bazowej. Spróbować warto w innej lokalizacji (w zasięgu innej stacji bazowej).
Pytam o MB bo kolega nic nie wspomniał o aero więc może jak chodzi o play to 0MB

Wysłane z mojego GT-I9305

Pytam o MB bo kolega nic nie wspomniał o aero więc może jak chodzi o play to 0MB

Wysłane z mojego GT-I9305
Przekierowanie