Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E353s-2 bład karty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Zakupiłem w/w modem aby działał mi na laptopach i Tablecie. Ale pojawił się problem.
Po zalogowaniu do sieci na jednym Laptopie (Samsung) działa poprawnie około 5min w porywach udało się 30min i wyskakuje błąd "brak karty sim" i miga na modemie zielona lampka instrukcja twierdzi że widzi siec 2G.
Aby było ciekawiej na innym Laptopie Lenovo wszystko działa bez problemu. ?

Przestawiałem aby wybierało różne tryby pracy na Samsungu ale cały czas to samo 5min pracy i trzeba wyjąc modem. Ktoś ma jakiś pomysł.
Wskazuje to być może na niedobór zasilania w porcie USB - spróbuj w innym gnieździe USB, ew. pozostanie... aktywny koncentrator USB lub zmiana modemu na mniej prądożerny (E3131) lub poprawienie jakości i siły sygnału (przedłużacz, zbliżenie się do okna).
Wybrałem ten modem bo ma współpracować z tabletem według producenta, niestety nie sprawdzę bo córka zabrałaSad Kartę Aero otrzymałem 26.07.br i teraz testuje. Siła sygnału jest taka sama nie zależnie od miejsca w mieszkaniu czy też wycieczki na dwór.
Co ciekawe w piątek tesowałem na Samsungu i działało bez błędu cuda zaczęły się dziać od soboty wtf.
Sadze po teście że to nie wina poboru prądu tylko karty sim Aero.
Program TopNetInfo ustawienia pod 3G z Aero czas połaczenia do błędu 3min Samsungu takie same ustawienia tylko APN zmieniony wsadzona karta Play i połączenie ustanowione na 40min ciekawe jaki rachunek dostaneSad
Aero siła sygnału 77% Play 33-50% w porywach.
A aby był smaczek Lenovo też zaczyna się wywalać błąd karty.
wygląda to na wadliwą kartę SIM
przeczyść styki karty (alkoholem) jeśli to nie pomoże
to:
http://jdtech.pl/2013/02/aero2-problem-z...miany.html
Faktycznie były problemy z kartami SIM Aero2 - kiedy była wydana twoja?
Karta jest świeża dostałem ja 26.07.2013 w zwykłej kopercie bez zabezpieczenia chyba że ramka wielkości karty kredytowej ma zabezpieczyć ją przed elektrostatyką.
Wsadziłem kartę Aero do I900 ale tam ja widzi ale nie łapie zasięgu Sony mini10 to samo wysłałem zgłoszenie do Boa
Zaraz, może to po prostu problem ze stacją bazową jednak?
Wadliwe karty pokazywały błąd karty SIM po kilku minutach pracy. Te nowe - nie miałem zgłoszenia żadnego o problemach.
Obecnie jestem w innym miejscu ale tutaj zasiegu Aero brak, a inne sieci też maja problem nawet z telefonem. Choć to raptem 20km od centrum Gdańska. Problem zaistniał natomiast w Łodzi okolice stadionu Budowlanych.
Przekierowanie