Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Vodafone HG553 (Huawei) + Huawei E3131s-2 HiLink - brak współpracy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, w tych tematach jestem całkowicie zielony więc prosił bym o wyrozumiałość.
Zakupiłem modem do Aero2: Huawei E3131s-2 HiLink oraz router: Vodafone (Huawei) HG553. Chciałbym skonfigurować te dwa urządzenia tak abym miał Aero2 po Wifi. Po podłączeniu router wykrywa modem ale się z nim nie łączy, dodam że modem ma sygnał Aero2.
Prosił bym o napisanie po kolei co i jak należy zrobić, jeżeli coś należy ściągnąć to również bym poprosił bezpośrednie linki.
Czytałem że z HiLinkami są problemy, a czy z modemami Play'a również są?
Czy po jakiejkolwiek ingerencji w ten modemy traci się gwarancje?

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Może jakieś zrzuty ekranu co się Wyświetla w Opcjach routera z ustawieniami.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Podłącz modem do komputera i skonfiguruj go do pracy z Aero2 - dodaj mu profil z APN "darmowy" i wtedy spróbuj podłączyć - jeżeli HG553 obsługuje E3131 w wersji HiLink (tego nie wiem) to powinno zadziałać.

W przypadku HiLinków nie tyle chodzi o problemy z nimi samymi, tylko różne kłopoty wynikające z nietypowego dla modemów 3G działania tego urządzenia oraz ograniczonej zgodności.
A ja będę bronił hilink jak niepodległości. To bardzo dobry modem user (idiot ) friendly nie trzeba w nim wiele grzebać instalować na komputerze dodatkowych programów. Można z niego zrobić "normalny" potem wrócić do hilink
jak się go ustawi to działa świetnie, jak się nie umie ustawić to forum.jdtech.pl :D

Wysłane z mojego GT-I9305
Modem HiLink pod komputerem z Areo2 śmiga jak należy, problem komunikacji na poziomie router - modem.

Wrzucam screeny z routera:
1) USB Devices List:
[Obrazek: xaa5.jpg]

2) Wpisane prze zemnie parametry z USB Devices List do konfiguracji połączenia modemu:
[Obrazek: ajjj.jpg]

3) Próba połaczenia z modemem zakończona niepowodzeniem.
[Obrazek: xb4e.jpg]


Jakieś propozycje?
To przykład tych kłopotów, o których mówiłem.
W tej chwili:
1. Masz modem typu HiLink, który przedstawia się interfejsem sieciowym Ethernet na USB
2. Chcesz usilnie przedstawić go routerowi jako tradycyjny modem z portami COM itd.
To się nie może udać.
I dlatego mówiłem o zgodności.

Jeżeli ten router nie obsługuje tego modemu jako HiLinka - możesz przełączyć go trwale w tryb tradycyjnego modemu (jest opis na forum) - i próbować tak. Jak nie zadziała - modem albo router do zwrotu - i kupić tradycyjnego E3131.
Po prostu na moj rozum nie każdy router przełącza hilink w tryb USB bo czemu r101 bez czarów smiga z hilink (testowane e3231 i e3131, tylko zmiana fw była konieczna dla e3231)

Wysłane z mojego GT-I9305
jakubd - podeślij link do tego przełączenia w tryb tradycyjnego modemu.

Pytanie czy wtedy stracę gwarancje na ten modem?
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...u-na-stale

Jak nie przywrócisz normalnego trybu przed oddaniem, to teoretycznie sprzedawca może się czepiać - ale i tak najczęstszą awarią jest wyrwanie gniazda antenowego, co z automatu anuluje gwarancję.
No ok, ale czy to pomoże mi w tym by router połączył się z routerem?
Nie wiemy, być może - ty wybierałeś router, więc pewnie sprawdziłeś zgodność jego z kupowanym modemem.
Nie sprawdziłem zgodności, może ktoś ma skonfigurowane te dwa urządzenia razem?

Jestem ciekaw czy play'owski modem by to ruszył.
Spróbuj operacji opisanej przeze mnie - przełączenie na stałe w tryb modemu tradycyjnego i podanie potem VID PID w konfiguracji routera - nie wiem, czy zadziała, spróbować warto.
Tak też zrobię, wieczorem zdam relacje co i jak bo puki co work.

Pozdro

Edit: Czy jest jakiś router który mi (bez żadnej ingerencji innych programów w porty itd.) będzie działał od razu z tym modemem?
Tak, np. TP-Link MR3420.
Jak zwykle pod górkę...
Brak sterowników do modemu, znalazłem kilka ale nie działają Sad
O sterownikach do czego (komputer, router) mówisz i w jakim trybie? Do trybu modemowego sterowniki są opisane w tym samym wątku.
(30-07-2013 17:30)jakubd napisał(a): [ -> ]O sterownikach do czego (komputer, router) mówisz i w jakim trybie? Do trybu modemowego sterowniki są opisane w tym samym wątku.

Wpisałem w przeglądarkę
Kod:
http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html
po czym znalazło mi 2 nowe urządzenia: Huawei Hilink lecz nie zainstalowało z powodu braku sterów.

W temacie szukałem sterowników i nie znalazłem.

Dodam że mam Windows 7 (64bit)
Ok, softa nie aktualizowałem, sterowniki pasują. TNI widzi dwa porty i wybieram pierwszy port z góry (w moim przypadku było COM3) i jak pisał jakubd w http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...u-na-stale chcę wprowadzić
Kod:
AT^U2DIAG=0
ale nie wiem gdzie.
Stron: 1 2
Przekierowanie