Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 od Play problem z połączeniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
Od pół roku użytkowałem aero bez żadnego problemu, ale dokładnie miesiąc temu w mojej okolicy była burza no i okey, była sobie Wink i od tamtego czasu modem nie wykrywa mi żadnej sieci w tym aero nwm co się stało po prostu z dnia na dzień przestał działać. Próbowałem "odblokowywać" modem programem "top net info" , ale bez skutku ( dalej miga na zielono ), przeczytałem naprawdę dziesiątki tematów związanych z moim problemem, ale żaden nie naprawił mojego problemu. tak więc pisze tutaj i mam nadzieję, że internet znów będzie działał Wink

PS:
Na stronie Bts dalej jestem w zasięgu aero.
A z innymi kartami działa?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Sprawdzałem t-mobile jeszcze na starej karcie( za czasów ery) i orange na kartę(nowa),lecz bez zmian modem dalej nie wykrywa sieci chciałem także sprawdzić play online , ale nigdzie nie mogę dostać startera.

Edit.
Jeżeli to pomoże to mogę dodać że testowałem aero na lapku w w warszawie i także nie działał.
zasięgówkę Play dostaniesz za free w każdym salonie
ale wygląda to niestety na uwalony modem (gwarancja?)

pzdr
pawelarc
Gwarancja chyba jest, ale dziwne jest to że przez te pół roku działał a miesiąc temu nagle przestał.
sam o burzy napisałeś. ..

pzdr
pawelarc

Sent from my SGSA using Tapatalk
Nawet jeśli, to burza nie wyjaśnia awarii modemu bo chyba musiałby piorun w zasilanie walnąć a tak się nie stało.
wcale w nic nie musi "walnąć" bezpośrednio, zjawisko nazywa się indukcją elektromagnetyczną i powoduje przepływ prądu "bez powodu" w okolicznych obwodach
skoro modem playa miałby ulec uszkodzeniu to powinno tak się stać również z moim drugim modemem ZTE z wbudowanym routerem.
(27-07-2013 21:21)Xeleso napisał(a): [ -> ]modemem ZTE z wbudowanym routerem.
Trochę off topic zastanawia mnie opis
Modem z wbudowanym routerem hmm
Czy raczej jest to router z wbudowanym modemem lub modem z funkcja routera. Wiadomo mniej więcej o co chodzi tylko czy urządzenie jest bardziej modemem czy routerem



Wysłane z mojego GT-I9305
Jest to modem ZTE MF60
To nie jest modem tylko router; )
Indukowanie się prądu i związane z tym uszkodzenie urządzeń elektrycznych zależy od wielu czynników. Poza podatnością na uszkodzenia wchodzi tu położenie, przeszkody, osłony z przewodzącego materiału i inne.

Skoro nie pokazuje siły sygnału żadnej sieci, to najpewniej uszkodzony. Jeżeli nie ma uszkodzeń widocznych z zewnątrz to powinni wymienić. Tego się nie naprawia.
Przekierowanie