Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tp-Link MR3020 + Huawei E3131s-2(Play) - samoczynny restart
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Zaraz po połączeniu się routera z siecią Aero2 urządzenie się samo restartuje. Czasem kilka razy z rzędu. Połączenie z internetem trwa max 10 sekund i sieć wifi znika.
Początkowo myślałem, że sieć szwankuje bo z czasem połączenie się ustabilizowało ale następnego dnia to samo.
Wgrałem na nowo firmware do routera, reset do fabrycznych, ponowne ustawienie modemu na 900 MHz w TNI.

Firmware modemu: 21.158.00.00.1020.B757

Wg mnie jednak jest to przeciążenie sieci, brak adresów IP (???). W takim przypadku raczej połączenie powinno być zrywane, ale mi się router resetuje. Problem występuje w godzinach popołudniowych(15-16) jak z pracy wracam, a teraz już ponad godzinę działa, ale po 1h router się zresetował i znów połączył.

Spotkał się ktoś z podobną sytuacją?
Dla orientacji w terenie Bydgoszcz-Skrzetusko.
Jeżeli resetuje się router, to wygląda to na niedobór zasilania (oryginalny zasilacz do najmocniejszych nie należy).
Jeżeli resetuje się modem wpięty w router, to też to może być niedobór zasilania zwłaszcza widoczny przy słabszym zasilaniu - dlatego ja osobiście odradzam MR3020 i MR3040 do E3131 (z E173 jeszcze nieźle działa).
Router podłączone mam pod takie coś: http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-4x-...63044.html

Z dwóch portów USB zasilam TP-Link'a, czyli 1A dostaje. Powinno w zupełności wystarczyć.
1A to może być za mało - 1A to potrzebuje sam modem, a router jeszcze połowę tego co najmniej - i w tym może być problem.
Myślę, że trochę się mylisz. Producent routera załączył do zestawu zasilacz o natężeniu 1A, czyli nie przewiduje większego zapotrzebowania. Na 500mA router też działa.
Poza tym w większości czasu połączenie działa stabilnie.

Pozdrawiam.
Niestety nie poradzę nic na to, że pomiary przeprowadzone na forum bez-kabli wskazują na to, że modem E3131 potrafi przez kilka dziesiątych części sekundy potrzebować nawet 1A - a niedobór prądu powoduje jego resetowanie się.
ale te dane są dostępne nawet w specyfikacji chipsetów (o ile uda nam się je zdobyć) jeśli mnie pamięć nie myli to pobór prądu może sięgnąć nawet 1,2-1,5A
Przekierowanie