Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Option Icon 515m zgodny z Aero2?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy modem Option Icon 515m jest zgodny z aero2, ma UMTS 900? bo nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć.
Pozdrawiam.
Hm... w tabeli zgodności jest zgodny, a ta informacja pochodzi ze stron Optiona.
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html
Bo mogę taki modem kupić za 80zł a nie chcę wydać pieniędzy na marne, a ma wejście na antenę zewnętrzną?
Podepnę się pod wątek.
W tabelce zgodności modemów pisze że nie jest zgodny z kat 10. Jednak w jego specyfikacji pisze:
Cytat:> HSDPA Category 10 (14.4Mbps)
> HSUPA Category 6 (5.76Mbps)

No i nie wiem czy wystarczy HSDPA kat 10 czy HSUPA też musi być?

Specyfikacja: PDF
HSPA do HSDPA+HSUPA.
Kategoria w Aero2 jet określona w regulaminie tylko dla pobierania danych, czyli tylko HDSPA. Modemów kategorii 10 HSUPA w zasadzie nie ma, podobnie jak sieci.
Pobieranie masz 14,4 Mb/s, a wysyłanie 5,76 Mb/s. Większość obecnych modemów ma tę samą prędkość wysyłania, różnią się prędkością pobierania. Według mnie modem jest OK, jeśli chodzi o zgodność z regulaminem.
Modem spoko specyfikacja chyba identyczna z k3805 jeśli chodzi o prędkości, więc zgodny regulaminowo może coś jakub przeoczył
Tylko nie znam metody na simloka w rozsądnej cenie Sad a DC Unlocker chyba też nie daje rady
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
515M był sprzedawany jako urządzenie 7,2 Mbit/s z możliwością aktualizacji do kat10 (informacja ze strony Optiona). Jednak aktualizacja nigdy się nie pojawiła i dlatego napisałem, że możliwość jest teoretyczna. Jeżeli ktoś uruchomił 515M z prędkością 14 Mbit/s to proszę o potwierdzenie.
Na allegro jest nowy bez simlocka właśnie z taką specyfikacją. A że akurat jest blisko mnie odbiór to jestem nim zainteresowany. Więc rozumiem że nie ma przeciwwskazań przed kupnem? Wink
Doświadczenia z 505 (niska czułość) nie napawają optymizmem, ale informacji o tym modelu brakuje.
Przekierowanie