Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131-s2 i tryb UMTS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zamówiłem kartę, modem jak w temacie. Kartę włożyłem, do sieci się zalogowałem, sygnał jest spory, ale.. Modem przełącza się na UMTS zamiast na HDSPA i z internetu nici. Coś tam sobie wysyła, ale stron nie otworzy. Czaaasem zatrzyma się na HDSPA i wtedy wszystko jest ok. Ale to sporadycznie. Przeważnie tkwi na UMTS. Wymuszałem pasmo 900, niestety nic to nie daje. 99% czasu jest w UMTS. Wina operatora, modemu? Liczyłem, że coś z tego będzie. Wg wszystkich mapek zasięg mam, do nadajników około 1-2 km
przeciążenie sieci?
Czasem (ale nie zawsze) pomaga też wymuszenie UMTS 900:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Napisałem wyżej, że wymuszałem pasmo 900. W godzinach popołudniowych było ok. Dzisiaj od rana znowu jest to samo. Od 20tu minut nie mogę nawiązać połączenia a jak już nawiąże to jest to UMTS i z internetu nic. To chyba tyle mojej przygody z darmowym badziewiem pod nazwą AERO. Widać jak coś jest w Polsce za darmo to nie może to być nic dobrego Smile
Sa miejsca gdzie jest trudno o stabilny zasieg umozliwiajacy prace tak jak u ciebie ale to nie oznacza zeby generalizowac ze badziewie, na umiejscowienie nadajnika przeszkody terenu czy zagęszczenie użytkowników jest tylko jedno wyjście zmiana miejsca zamieszkania no ale chyba nikt nie jest takim desperatem żeby mieć aero2 to sprzeda dom i się przeprowadzi

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Skoro piszę, że w godzinach popołudniowych jest ok to miejsce zamieszkania nie ma z tym nic wspólnego tylko jest to wina wyłącznie operatora AERO2 i przeciążenia nadajników, tak?
Miejsce zamieszkania ma z tym bezpośredni związek - położenie modemu określa stację bazową, z której korzystamy - my i inni użytkownicy. Mniej obciążony nadajnik to lepsze transfery.
Poza tym obciążenie nadajników to wina w zasadzie popularności usługi - winą operatora jest to, że nie nadąża z rozbudową sieci za potrzebami jej użytkowników.
Przekierowanie