Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pomoc, zasięg Aero
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Mam do Was pytanie, czy w lokalizacji którą przedstawiłem w załącznikach mam szanse na odbiór Aero? Jeżeli tak, to czy do tego celu nada się Huawei E3131 wraz z taką anteną?

[attachment=716]
[attachment=718]
Gdzieś był opis, jak zrobić profil terenu między dwoma punktami spróbuj to zrobić i wkleić wtedy będzie łatwej poza tym sa odbicia fal to zwiększa szanse na odbiór. U mnie na wsi na e586 odbiera mimo że las i niekorzystne ustawienie terenu ale musi odbijać od czegoś bo zasięg "zero" a Skype video smiga lepiej niż na upc , sadze ze to brak użytkowników zarówno Aero jak i plusa powoduje że jest spokój.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Chyba chodziło o coś takiego Smile

[attachment=719]
No to po drodze jakas gorka a właściwie dwie pytanie czy maszt jest wystarczajaco wysoki jak masz dobra pogodę to może go widzisz ?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Masztu nie widzę ale znajduje się na wysokości ok. 1100m a wieża ma 40m wysokości.
Liczy się kąt, jaki jest między tobą a nadajnikiem - więcej, niż kilka stopni oznacza brak odbioru.
Czyli rozumiem że nie mam szans na odbiór?
Trudno powiedzieć to z całą pewnością bez testów i znajomości profilu terenowego - ale w górach nigdy z tym łatwo nie jest.
Profil terenowy wstawiłem w jednym z postów. Zerknij proszę.

EDIT

Jest jeszcze jedna sprawa, z okna widzę nadajnik, jest to nadajnik PLUS-a pracujący w paśmie 900.

[attachment=720]
GSM900 to 2G
nas interesuje 3G (i to z BTSów przeważnie oznaczonych poprawnie jako Aero2)
czyli UMTS900 (znany też jako WCDMA900)
Przekierowanie