Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: połączenie jest, internetu brak...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Od tygodnia mam poważne problemy z działaniem internetu. Mam aero2 od lutego i wcześniej też zdarzały się małe "awarie" ale nie na tak długo. Modem łączy się bez problemu, sygnał 54%, adres IP i inne parametry są bez zarzutu. Niestety internet nie działa, a jak zadziała to na parę sekund i znowu brak przez kolejne parę minut. Nawet poczty sprawdzić nie można, nie mówiąc o czytaniu stron z wiadomościami. Co się dzieje? Czytając forum, widzę, że nie tylko ja mam problemy.

Lokalizacja: Białystok

P.S. Żeby wysłać tą wiadomość klikam i odświeżam stronę już któryś raz.. przedwczoraj sygnał z 54% nagle zmienił się na 16% choć antena nie była ruszana. (Od lutego sygnał jest stały 54%, więc czemu ta nagła zmiana?)
Coś tu nie gra z tym areło. Sad
Ewidentnie problem z najbliższą stacją bazową (padła kilka dni temu?), a ta dalsza jest prawdopodobnie przeciążona. Pomóc może też wymuszenie UMTS 900 (w przypadku Huawei).
(22-07-2013 10:07)jakubd napisał(a): [ -> ]Ewidentnie problem z najbliższą stacją bazową (padła kilka dni temu?), a ta dalsza jest prawdopodobnie przeciążona. Pomóc może też wymuszenie UMTS 900 (w przypadku Huawei).

Dziękuję za odpowiedź. Internet zaczął chodzić trochę lepiej ale ciągle jest słabo. Jak można "wymusić UMTS 900" gdy modem Huawei jest podłączony do TP-LINKa? Tam w opcjach nic takiego nie widzę.
Wymuszenie robi się jednorazowo w komputerze i modem to "zapamiętuje", a router nie próbuje tego zmieniać.
Przekierowanie