Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: APN nowe nastawy-rozwiązanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
edycja2. Dobra to co tu napisałem okazuje się w pewnym sensie niewypałem, ale z drugiej strony pokazuje coś ciekawego, wystarczy jako apn wpisać jakiś zakazany znak np. ł i aero uzyska połączenie, słowo bezpłatny działa właśnie z tego powodu

edycja.
Teraz i na ustawiony "darmowy" działa mi już aero

Witam
Czy i wam wczoraj wieczorem przestało działać Aero?
Rozgryzłem problem i zalogowałem się tu żeby podać rozwiązanie, wina jest jak najbardziej po stronie Aero2, zmienili bowiem nazwę APN bez żadnej informacji, nową odkryłem na logikę.
Korzystam z telefonu lg gt 540 jako modemu wifi i teraz piszę to z aero, nowa nazwa apn to:
Kod:
bezpłatny
Czyli tam gdzie do tej pory było "darmowy" wpisujemy "bezpłatny" WAŻNE z polskim ł, bo wczoraj wpisałem przez l i nie działało.
Wszystko z nim śmiga, ale jestem wkurzony bo takie rzeczy powinny być na stronie aero a nie na zasadzie zgadywanki.
Ps. Piszcie o tej nowej nazwie gdzie się da, bo aero nie raczy raczej nas o tym poinformować.
Działa Smile
Ktoś to potwierdził?
Rozśmieszyło mnie to trochę, ale okej Smile
Faktem jet, że u mnie, nie wiem czy tylko na tym BTSie po godzinie 24, może później nie można uzyskać adresu IP i się połączyć, tak jakby wyłączali Aero o tej porze. Od rana działa wszystko w porządku.

Wyczytałem, że dużo ludzi miało wczoraj problem z uzyskaniem połączenia, ale u mnie ten "wieczorny scenariusz" występował już wcześniej.
[Obrazek: CAM00013.jpg]
Aero działające na wpisanym bezpłatny apn'ie. Zdjęcie nie screen żeby nie było, że majstrowane. (te wifi po lewo to ikonka udostępniania internetu przez wifi z telefonu)
Dodam, że łączy i działa przy każdym APNie z niedozwolonym (czy polskim) znakiem np. ę, ą, ż Smile
czyli apn darmowy juz nie jest apn dostępowym dla BDI?
teraz są
ą
ż
ł
ć
ę
ń
ó
????

Proponuje wybrać jedno słowo

Żółć

Bo to co robią chyba pasuje do tego co robią ludzie z aero

Wysłane z mojego GT-I9305
Nie no, "darmowy" jest tak jak było.
Nie znam się aż na tyle, ale w połączeniach sieciowych dodałem nowe połączenie i nigdzie nie wpisywałem dodatkowego ciągu inicjującego typu "darmowy" a łączy, czyli nie jest wymagany albo po prostu sam sobie go skądś bierze.

Aha i w Mobile Partner jak zmienimy sobie APN na dynamiczny to spokojnie uzyskuje połączenie.
jeśli korzystasz z numeru *99***1# to jest wywoływany APN zapisany przy ostatnim udanym połączeniu w domyślnym profilu w modemie

jeśli *99# to być może ostatnia awaria była powiązana z włączeniem dynamicznego APN przez operatora
[attachment=707]
W Lublinie nie działa od 14-go ani z APN "darmowy", ani "bezpłatny" itd Sad
- ustawienia w Top_netinfo.

Za to jakimś cudem w Win7 ustawiło się połączenie szerokopasmowe w Centrum sieci i udostępniania i jest połączenie w Roamingu z Plus na tym samym modemie (Huawei E367), na którym próbuję połączyć się przez Top_netinfo.
Dla sprawdzenia nazwy modemu uruchomiłem program Mobile Partner i pokazuje połączenie z internetem.
Dlaczego tak się dzieje, że nie mogę łączyć się tak jak kiedyś przezTop_netinfo ?
może jednak ustaw APN darmowy
(mimo, że z nieprawidłowym APN też działa, to na takie działanie gwarancji nikt nie da)

i zamknij wszystkie aplikacje używające modemu
Mobile Partner zamykam i zaznaczyłem już opcję żeby nie uruchamiał się przy starcie Win, ale nie wiem jak się dobrać do ustawienia sieci w Win 7 Pro 64bit. Centrum sieci i udostępniania pokazuje mi dostępność sieci : Plus - Raoaming , a ustawione w Top_netinfo parametry (jest APN darmowy- bezpłatny ustawiłem tylko na próbę) pokazuje że łączy się Aero2.
Program Top_netinfo długo się miele i nie wyświetla się okno główne programu. Potem wyświetla się okienko z błędem 638, a jak nacisnę w nim Ok, to dopiero pokazuje się okno Top_netinfo. Ponowne próby połączenia powodują, że program się wiesza (nie odpowiada) a dopiero po długim czasie znowu wyskakuje okienko z błędem 638 (zbyt długi czas żądania). Próbowałem zaznaczać opcję Roaming lub bez zmian i bez efektu.
Wszystko przed 13.07 pracowało dobrze. TNI działał bez zarzutu.
Nie mam już pomysłu jak to ugryźć.
Na razie jakoś się łączę przez modem Huawei E367 przez to połączenie szerokopasmowe z Win7 w Roamingu, ale wolałbym mieć tak jak kiedyś przez TNI z ponownym łączeniem automatycznym po godzinie.

Tak mi przyszło teraz do głowy.
Skoro przez Mobile Partner łączę się z Aero2 (co prawda w Roamingu),
[attachment=708]
to może Win7Pro blokuje mi jakoś TNI, który ponoć nie jest z nim zgodny ? A może to jednak coś z tym Roamingiem ? A może usunąć TNI i zainstalować na nowo po pobraniu go na nowo z internetu ? No ale z drugiej strony przed 13-tym było bez roamingu. Sam już nie wiem ...
Załączam jeszcze 4 zrzuty ekranu z ustawieniami żeby zaoszczędzić pisaniny.
Czy wszystko w ustawieniach jest w porządku ???
[attachment=709][attachment=710][attachment=711] [attachment=712]
A łączy ? Bo wygląda ok

Wysłane z mojego GT-I9305
A kto ci kazał zaznaczyć "wyślij komendę przed połączeniem" AT?
i "zmień APN", to dla Optiona...
Dziękuję za odpowiedzi Smile

(17-07-2013 20:16)spag napisał(a): [ -> ]A łączy ? Bo wygląda ok
Wysłane z mojego GT-I9305
NIE ŁĄCZY Sad
Łączy się tylko przez Mobile Partner w Roamingu lub przez Win7Pro 64bit - Centrum sieci i udostępniania po kliknięciu ma dostępne połączenie szerokopasmowe w Plus (Roaming) i połącz, a w TNI jest połączenie nieaktywne, no i fizycznie pomimo zaznaczenia w ustawieniach Roaming, też nie mam połączenia do internetu . Po każdej próbie połączenia wyskakuje błąd 638 - scan poniżej.
[attachment=713]
Oczywiście jak korzystam z TNI, to Mobile Partner, czy to połączenie szerokopasmowe przez centrum nie jest przeze mnie uruchamiane - są nieaktywne.
Odnośnie tego zaznaczenia "Wyślij komendy AT" - znaczone było na próbę - próbowałem różnych opcji ustawień. Normalnie nie mam tego zaznaczonego. Jest tak jak na zdjęciach w poprzednim poscie, ale bez tego zaznaczenia.
Na mój nos to wszystko przez ten roaming, ale niestety moja wiedza jest zbyt skąpa i na razie ratuję się jak mogę. Smile
To jakaś fantazja z tym TNI i problemów może być wiele.
A taki prosty test: po przełączeniu Mobile Partnera w tryb RAS (to tryb wykorzystywany przez TNI) da się za jego (MP) pomocą połączyć?
Po przełączeniu MP na RAS nie łączy się. Wyskakuje komunikat o błędzie 638
Ustawiłem w TNI NDIS ale nie chce się połączyć.
Powróciłem więc do ustawienia w MP na NDIS, bo w ten sposób mam połączenie z internetem.
Czyli sprawa jasna - masz jakiś problem z podsystemem sterowania modemami - wyłączona jakaś usługa w systemie, albo inna awaria gdzieś głęboko (żadne połączenia modemowe nie działają).
Można szukać tego godzinami, albo... przywrócić stan fabryczny laptopa (lub przeinstalować system).
Nie doszedłem co mogło mieć wpływ na niedziałanie połączeń modemowych - zbyt skąpa wiedza :- - na pewno gdy była awaria 13 lipca br. coś się w systemie poprzestawiało , jak próbowałem się połączyć z internetem. Dobrze byłoby na przyszłość wiedzieć co to się przestawia i jak można to odkręcić bez resetu.
Przywróciłem więc stan swojego PC z kopii zapasowej z zeszłego roku. Musiałem poświęcić dużo czasu, aby odbudować całą obecnie używaną przeze mnie strukturę programową (programy użytkowe które przestały działać) , ale TNI właściwie współpracuje z Centrum sieci i udostępniania w Win 7Pro 64, no i jest funkcja na której mi zależało tj. ponowne automatyczne łączenie z internetem po upływie 60 minut, po których Aero2 jest rozłączane.
Jeśli ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi dlaczego nie działały połączenia modemowe, to bardzo proszę o wypowiedź.
Bez posiadania twojego komputera z awarią i kilku godzin wolnego czasu - nie da się tego zrobić. Mogę natomiast zaproponować wywołanie tego problemu na kilka sposobów.
Stron: 1 2
Przekierowanie