Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jakaś nowa blokada modemów nie kat. 10?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam netbooka HP Mini 210 z modemem HP LC2010
Do tej pory Aero działało bez problemu, aż do dzisiejszego wieczora.

Dostałem komunikat: karta nieaktywna, nie wykryto karty SIM.

Co sprawdziłem:
Ta sama karta SIM loguje się do internetu w telefonie (telefon Dual SIM).
W komputerze działa prawidłowo karta Orange.
Druga (druga!) karta Aero daje ten sam komunikat: karta nieaktywna, nie wykryto karty SIM.
Ta druga karta w telefonie też działa prawidłowo.

Z internetu Aero w komputerze korzystałem jeszcze dziś po południu.

Podsumowanie
2 różne karty Aero przestały działać dziś wieczorem. Karty innych operatorów działają. Te same karty działają prawidłowo w telefonie.
Jakieś nowe ograniczenia wprowadzone dziś po stronie Aero?


PS
Aktualna lokalizacja: Kraków.

Włożyłem kartę Plusa, w komputerze działa prawidłowo.
T-Mobile nie mam do sprawdzenia.
Podłączam się pod temat. Do godziny ok 20 wszystko śmigało jak należy. Po 21 już ani razu nie udał mi się nawiązać połączenia. Modem ZTE MF60. Lokalizacja Warszawa Mokotów.
Lokalizacja nie ma znaczenia - zajrzyj do shoutboxa:
» (ukryj) (zgłoś) T25 - 14-07-00:23 -- a to luz u mnie też nie działa Terespol.
» (ukryj) (zgłoś) cbool1995 - 13-07-23:48 -- płaza małopolskie.rozłączyło i nie działa
» (ukryj) (zgłoś) elek99 - 13-07-22:09 -- Plock to samo od godziny nie działa ; /
» (ukryj) (zgłoś) ThomsoN6 - 13-07-22:02 -- Ciekawe co kombinują... oby nie captcha.
» (ukryj) (zgłoś) killerxx - 13-07-22:01 -- ja z poznania jestem ,wiec chyba w calej polsce nie dziala Aero teraz ,kiepsko Sad
» (ukryj) (zgłoś) ThomsoN6 - 13-07-21:58 -- Witam, mi też od ok. 2 godzin nie działa Aero2. Szczecinek
» (ukryj) (zgłoś) lowermann - 13-07-21:56 -- więc prawdopodobnie jakaś ogólna awaria, mi wlasnie w lublinie nie działa. Jestem zmuszony korzystać z telefonu
» (ukryj) (zgłoś) killerxx - 13-07-21:48 -- tez mi sie rozlaczylo nagle i pisze z bledna nazwa dostepu
» (ukryj) (zgłoś) killerxx - 13-07-21:47 -- mam ten sam problem na 3 modemach i 3 roznych lapkach ocb ?
» (ukryj) (zgłoś) lowermann - 13-07-21:38 -- działa wam aero2 ? Mi dzisiaj o godzinie 18 się rozłączył i teraz sobie tylko miga na niebiesko i nic nie pomaga! Loguje się do sieci ale nie łączy!

od siebie dorzucę Kalisz, wielkopolskie, oczywiście też nie działa
sprzęt nie ma znaczenia, bo sprawdziłem na 3 różnych modemach
Łódź, E173, E3131 i SGS nie działa.

Albo awaria, albo lecą w kulki. Powinni o kres niedziałania wydłużyć darmowy internet, tak profilaktycznie.
Łódź E3131 od wczoraj po 20 przestało pracować.
Witam, wczoraj pojawił się u mnie także problem z połączeniem internetu aero2... Wszystko smigalo elegancko... Aż do wczoraj...
Urządzenie z Play 176-2
Działało też poprzez router GSM Wi-Fi, teraz lipa. Zasięg pełny, dioda miga na niebiesko. Jakieś pomysły???

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
Warszawa - Również nie działa na sgs3, i z tego co czytam to chyba nie działa w całej Polsce. Trzeba czekać na oficjalny komunikat od A2.
Otrzymuję komunikat, że nie można się połączyć, bo 'Nazwa punktu dostępu jest nieprawidłowa.' Czyli wyłączyli.
Witam
Rozgryzłem problem i zalogowałem się tu żeby podać rozwiązanie, wina jest jak najbardziej po stronie Aero2, zmienili bowiem nazwę APN bez żadnej informacji, nową odkryłem na logikę.
Korzystam z telefonu lg gt 540 jako modemu wifi i teraz piszę to z aero, nowa nazwa apn to:
Kod:
bezpłatny
Czyli tam gdzie do tej pory było "darmowy" wpisujemy "bezpłatny" WAŻNE z polskim ł, bo wczoraj wpisałem przez l i nie działało.
Wszystko z nim śmiga, ale jestem wkurzony bo takie rzeczy powinny być na stronie aero a nie na zasadzie zgadywanki.
Ps. Piszcie o tej nowej nazwie gdzie się da, bo aero nie raczy raczej nas o tym poinformować.
Komuś pomogło to rozwiązanie?

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
Na komunikat operatora nie ma co liczyć, awaria była, już chyba się skończyła: http://jdtech.pl/2013/07/aero2-awaria-us...-2013.html
Przekierowanie