Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 + Roaming
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Czy w takim zestawie: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 można ręcznie wybrać operatora sieci z którym modem ma się łączyć.
Przykładowo: posiadam kartę SIM Orange, ale nie chcę żeby modem łączył mi się z nadajnikiem Orange ale z operatorem PL34 (NetWorks) - oba nadajniki rozgłaszają się w mojej okolicy. Przy podłączeniu modemu bezpośrednio do komputera mam taką możliwość.
Ewentualnie, jeżeli nie ma takiej opcji w firmowym sofcie TPLinka, to jaki soft pozwala na takie operacje?
Możesz za pomocą TNI spróbować wymusić pracę modemu z jednym konkretnym operatorem. Jednak PL34 to wyróżnik bardziej tymczasowy, niż stały, więc wymuszanie 260-34 jest ryzykowne o tyle, że może on zniknąć z "eteru".
Znacznie zdrowszym pomysłem jest wymuszenie UMTS 900 MHz (Networks! działa właśnie w tym paśmie).
Czy ustawienie operatora lub częstotliwości w modemie przy pomocy TNI zachowa te ustawienia po przełożeniu modemu do TP-Linka?
Zmiana pasm (polecenie SYSCFG) jest zapamiętywana, wybór operatora może być (nie sprawdzałem jak to jest w praktyce) nadpisywany przez router w momencie inicjalizacji modemu.
U mnie nie nadpisuje. Oprogramowanie oryginalne tp-link. Na innych może być odmiennie.
Przekierowanie