Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E1752 z orange
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Posiadam w/w modem z sieci orange ze zdjętym simlockiem.
Na stronie przy tym modelu napisane jest, że niektóre modele działają z AERO2, a niektóre nie i trzeba to sprawdzić,.
Co mam zrobic, aby w 100% byc pewnym, że modem nie działa z AERO2 (próbowałem połączyć mobile partnerem i nic)

Wyskakuje błąd:

ERROR 678:
Wsadź do modemu dowolną działającą kartę i wyświetl listę dostępnych operatorów (ręczny wybór operatora - jest gdzieś w narzędziach/opcjach). Jak zobaczysz Aero2/PL17, to "jesteś w domu". Jak nie zobaczysz, to upewnij się najpierw, że jesteś w zasięgu Aero2.
Jestem w zasięgu Aero2 bo testowałem kartę na innym modemie.
W mobile partner wyświetla na dole w lewym rogu WCDMA PL17, ale nie moge połączyć

Przy ręcznym wyborze operatora tez jest PL17
a masz dodany profil/apn?

wejdz chyba w opcja albo ustawienia zarzadzanie profilami i dodaj profil w polu apn wpisz darmowy i tyle
Złośliwość rzeczy martwych!!!

Zmieniłem numer dostępowy na *99# i zaczął działać.


Najgorsze ze juz dziś zamówiłem na allegro huawei e353.
Witam.Kupiłem ten sam modem, odblokowany z Orange. Jak moge na nim odbierać internet z AERO2? Po włożeniu modemu do portu USB pojawia się manager Orange z możliwością wyboru Orange bussines, Orange Free i karta microSD. I co mam zrobić, żeby sie połączyć z AERO2?
Chyba trzeba przygotować instrukcję dla tego paskudnego oprogramowania Orąż. Nie mam w ręku gotowca, więc nie zrobię instrukcji, ale postaram się przed weekendem zrobić takie instrukcje dla tego softu, MF195 z Tmobile oraz E3131 Hilink.
Ogólnie musisz utworzyć profil połączeniowy z aero2 i APN darmowy, ustawić jako aktywny i być w zasięgu sieci. Oczywiście zakładam, że modem Aero2 widzi (czyli jest zgodny i nie ma simlocka zgodnie z informacją powyżej).
niestety bez opisu ale to fotki co i gdzie w hilinkach dla aero
JAK AERO USTAWIĆ NA HILINK


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
(12-09-2012 14:38)jakubd napisał(a): [ -> ]Ogólnie musisz utworzyć profil połączeniowy z aero2 i APN darmowy, ustawić jako aktywny i być w zasięgu sieci. Oczywiście zakładam, że modem Aero2 widzi (czyli jest zgodny i nie ma simlocka zgodnie z informacją powyżej).
Ale co mam zrobić z tym softem na modemie Orange? Czy mam sobie zainstalować jakiś inny manager? Jaki jest na fotkach? Simlocka nie ma, sprawdzałem, ale co do zgodności z AERO2 mam wielkie wątpliwości. Gdy włoże karte sim od telefonu od Playa, działa, pokazuje szybkość 7,2 Mbs. Gdy wsadze tam karte od AERO2, nic nie widzi;o(
Dobra, za dużo dyskusji w jednym wątku i się pogubiłem - czy twój E1752 jest zgodny z Aero2, czy niezgodny? Musisz to sprawdzić sam, w Orange PL były dwie wersje. Jeżeli jesteś w potwierdzonym zasięgu sieci Aero2 i modem nie widzi sieci nawet przy ręcznym przeszukiwaniu, to masz niezgodną sztukę.
No właśnie usiłuje do tego dojść, czy jest zgodny, czy nie jest. Jak mogę sprawdzić, czy spełnia wymogi AERO2 ? Gdy klikne na Orange Free, skanuje mi i próbuje wyszukać i pojawia się komunikat o braku zasięgu i nie ma żadnego aktywnego połączenia. Modem miga na zielono, cykliczny podwójny błyski. A w centrum Warszawy zasięg AERO2 powinien raczej być.
No to masz niezgodny egzemplarz i tyle. Jeżeli go nie potrzebujesz, to chętnie odkupię (potrzebuję takiego do testów). Poza tym możemy się w centrum spotkać i pomogę w sprawdzeniu.
Jak najbardziej mogę Ci go sprzedać.
Odezwij się na PW albo email, może się dogadamy Smile będę miał materiał do artykułu ostrzegawczego. Pozostaje jeszcze zdobycie modemów MF636 w wersji zgodnej i niezgodnej, ale to na później.
Jaką wersję MP można tu wgrać żeby nie zaszkodzić sterownikom
Bo chce wyciąć pomarańcze z tego modemu (e1752)
próbowałem wrzucić wersję MOBILE PARTNER 16.001.06.01.501.1
ale wywaliło mi taki błąd

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
jakiś "lewy" ten update (updater jest od wersji 2x.xx a soft 16.xx)
spróbuj najpierw jakiejś oficjalnej wersji
Sam flasher nie ma większego znaczenia - wszystkie 3 działają zwykle poprawnie. Najważniejsza jest pojemność flash - próba wrzucenia 42MB dashboardu do modemu, który ma 32MB kończy się problemem - trzeba flashować ponownie (uwalić chyba trudno, ale nie próbowałem Smile
jednak ma znaczenie - sam wielokrotnie napotkałem błędy tego typu - stary soft opakowany nowym flasherem w pewnych konfiguracjach nie dawał się zainstalować poprawnie, a oficjalne wydania huawei'a działały poprawnie (po czym czasem dawały radę te "lewe" softy)

PS czasem pomaga przepakowanie flashera do iso i z powrotem z innymi opcjami (np. z użyciem narzędzi typu "huawei dashboard toolbox" autorstwa kolegi TomUd z bez-kabli bodajże)
Dlatego napisałem "zwykle" Wink
Sprawdzałem wszystkie 3 flashery ale tylko z kilkoma modemami (E173, E3131, E353 oraz E1752).
Przekierowanie