Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E586 jak polaczyc się z inną siecią ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam - posiadam w/w router z wbudowanym modemem i simkartą aero2. Urządzenie oraz sam internet działa świetnie ale na ekranie wyswietla się informacja, że caly czas mam polaczenie w roamingu z siecią PLUS. Chciałbym ręcznie połączyć się z Aero i zobaczyć jak to działa, jednak jedyne oprogramowanie do tego routera to interfejs WWW a interesujące mnie opcje są "nieaktywne"

[Obrazek: TKPEQZy.png]

nie mogę rozwinąć żadnej z opcji. natomiast jesli dopiero włączam modem i jeszcze nie zaloguje się on do sieci to opcje są aktywne.
nie ma takiej możliwości, trzeba było to zrobić 1,5 roku temu
obecnie sieć Aero2 to faktycznie roaming Plusa (wyróżnik sieci 260-17 nie jest już od dawna nadawany)

PS przenoszę wątek do właściwego działu
Faktyznie - kiedy wylaczylem roaming - i tak jestem polaczony z siecia PLUS - taka nazwa wyswietla sie na ekranie routera i to wlasnie mnie zmylilo Smile
Dzieki.
może złe to ująłem, ale ten temat był poruszany setki razy
  • karta SIM BDI ma wyróżnik sieci 260-17 (Aero2) ale może pracować w roamingu w sieci 260-01 (Plus)
  • usługa BDI jest dostępna tylko z BTSów Aero2 (WCDMA900 nadających wyróżnik sieci Plus)
  • działanie karty BDI jest możliwe tylko w roamingu krajowym Plusa pod warunkiem obecności zasięgu z BTSa należącego do Aero2
  • jeśli jest inaczej to albo prowadzone są prace, albo BTS ma niewłaściwą konfigurację albo modem błednie nie wskazuje pracy w roamingu
I ogólna uwaga o konfiguracji routera: nie można modyfikować ustawień połączenia, gdy jest ono aktywne. Wystarczy się rozłączyć i już można zmieniać te ustawienia.
Aby pojawił się przycisk łączenia i rozłączania należy wyłączyć opcję automatycznego łączenia się z Internetem.
Ja tam nie zwracam uwagi na tego plusa, jedynie tylko znajomi myślą, że z niego korzystam i za każdym razem muszę tłumaczyć, ze to aero 2 Wink
Przekierowanie