Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E172u-2 Połączenie zostało zakończone
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

elek99

Od pewnego czasu około 2 tyg zaczełem napotykać problem z połączeniem sie za pomocą problematycznego modemu Huawei e172 u2 wyskakuje dany komunikat i nie moge sie polączyc z internetem czasem przez 30 min...

[Obrazek: image.png]
a może ze 3 słowa o sytuacji? na pasku statusu widzę "PLAY roaming"
Może to e173 a nie e172

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2

elek99

tak oczywiscie jest to wersja e173 * Nie mam Pojęcia dlaczego jest PLAY zaraz przed zrobieniem skrina okolo 1.30 znowu mialem ten sam problem chyba z 10 razy probowalem sie polaczyc ; /


[Obrazek: aerooooooo.png]
Play jest pewnie dlatego, że to błąd oprogramowania. Z kartą Aero2 jesteś zalogowany do Plusa (w roamingu krajowym).
Komunikat jest dziwny - to nie jest efekt braku IP (wtedy pojawia się "połączenie zakończono"), tylko jakiegoś innego problemu.
Użyj innego gniazda USB, zmień przedłużacz, jeżeli używasz, przeinstaluj oprogramowanie.
Widać masz zdalnie przeszukiwany komputer przez US, ABW, CBŚ, FBI, CIA, NPDA, FSB, itp, w skrócie, wszyscy przeglądają Twoje katalogi. Pewnie piszesz w necie na forach takie głupoty, że już nawet tym szpiegom się sumienie ruszyło i blokują ci dostęp do neta, żebyś nie demoralizował reszty. Wink
jakubd napisał(a):Play jest pewnie dlatego, że to błąd oprogramowania.
jak dotąd ten błąd dotyczył wyłącznie HiLinków, a nie dotyczył żadnego "normalnego" modemu

stawiam na to, że modem faktycznie próbuje się łączyć z siecią Play (zamiast Aero2 czyli Plus)

proponuję wyszukać dostępne sieci gdy jest wszystko OK i gdy połączenie się sypie
(a screeny wrzucić do wątku)

elek99

pousuwałem profile połączeń sieciowych które były


[Obrazek: polaczenia.png]

oraz odinstalowalem i zainstalowalem ponownie oprogramowanie modemu jednak stworzone profile statystyki napis "PLAY" pozostało tak jak było przed przeinstalowaniem.wygląda to teraz tak jak na screenie nizej.Będe testował dalej i zobacze czy problem nadal będzie.

[Obrazek: polaczenie2.png]
faktycznie w "Play Online" jest błąd podobny jak w HiLinkach (nie używam tego softu jako, że nie dorasta do pięt TNI, więc musiałem zainstalować specjalnie dla testu)

elek99

Problem niestety wciąż występuje ; /

[Obrazek: polaczenie.png]
Masz możliwość sprawdzenia działania w zasięgu innej stacji bazowej Aero2?

elek99

No jest taka możliwość ale nie za bardzo mi sie chce latac na inne rejony zwłaszcza ze testowanie może troche potrwać bo nie zawsze ten komunikat występuje. Mój brat uzywał u mnie tego modemu na PC i tez mówil ze miał takie komunikaty i tez napewno w konfiguracji nic nie było zmieniane . : P
Robiłeś jakiś upgrade tego modemu? Spróbuj wrzucić mu wersje MP 16 poszukaj na chomikuj lesiolo u mnie występował podobny błąd po update do MP Tomecek po powrocie do MP16 jest ok

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2

elek99

nie robiłem żadnego upgrade ale wypalilem ten MP 16 i bede testował dalej Tongue

elek99

problem nie zniknął ; /

[Obrazek: mobile_partner_vip.png]
Ten błąd jest lokalny u ciebie, nie jest to wina Aero2.

elek99

Czyli że nic z tym nie zrobie ? zmiana modemu pewnie tez nie pomoże ?
Pomoże zmiana komputera lub reinstalacja (przywrócenie stanu fabrycznego) systemu.
Zmiana modemu pomoże, ale raczej tylko takiego typu router - połączony z komputerem przez WiFi lub Ethernet, bo wygląda to na bałagan w systemie.

elek99

tyle że te błedy mam na wielu komputerach wczoraj własnie nie mogłem sie połaczyc z siecią komunikat "połączenie zakonczone" szybko podpiąłem pod 2 komputer i ten sam błąd. Nie mogłem sie połączyc...
Niestety problem polega teraz na tym, że zgłaszasz dwa różne problemy:
1. Komunikat błędu "połączenie zakończone"
i niezależny od tego
2. Port komunikacyjny zajęty.
Stron: 1 2
Przekierowanie