Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 + ZTE MF195
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sprawa wygląda tak:
modem z kartą T-mobile łączy się i działa, z kartą Plus także działa. A z kartą Aero2 nie działa APN ustawiony na darmowy, zasięg jest gdyż nadajnik jest dosłownie za oknem, sama karta w smartfonie Xperia E działa więc to raczej nie karta. Internet Manager wyświetla ciągle "Trwa skanowanie", a następnie błąd "bad time", ręczne wybranie sieci powoduje komunikat: "Rejestracja w wybranej sieci nie powiodła się" Jakieś pomysły na taki problem?
Skąd pochodzi ten MF195? Modem z Tmobile PL w wersji jakiej mam go w ręku działa poprawnie, o ile nie wymusimy pracy w trybie 2G. Jednocześnie odznacza się paskudnie słabą czułością, więc przy słabszym sygnale mogą być takie problemy. Dość długo wyszukuje sieć, jeżeli w pobliżu jest nadajnik Plus UMTS 2100 MHz i miewa problemy z zalogowaniem do sieci w takich warunkach.
Niestety nie ma możliwości wymuszenia UMTS 900 MHz, bo rozwiązałoby sprawę.

Jaki masz sygnał Aero2 w tej lokalizacji? Bo to, że masz stację bazową Plusa za oknem to nie znaczy, że na niej wisi działający sprzęt Aero2.
Nadajnik za oknem to Aero UMTS 900 MHz Żmigród Wiejska 10, Modem pochodzi z T-mobile PL (biały), praca w trybie automatycznym czyli 3G i 2G, i tak jak pisałem skanowanie trwało ok. godziny i wyskoczył błąd czasu połączenia.
Lokalizacja potwierdzona, ale pewności że działa nie ma - dopóki nie podasz LAC i CID nadajnika Aero2 nie ma pewności, że to ten i że działa.
W pobliżu jest nadajnik Plus UMTS 2100 i to on może być źródłem problemu.
Nie jestem pewny czy dobrze odczytałem: CID: bdbd, bd -bd, LAC: bd
Zaznacz w tni w ustawieniach ptaszka przy portach (druga opcja od gory w lewej kolumnie a następnie prawa i tam jest rozwijana lista) wtedy pojawia się dane o które Jakub pyta

Wysłane z mojego GT-I9305
"bd" to po prostu skrót od Brak Danych Smile
Poza zaznaczeniem ptaszka (włączeniem komunikacji AT z modemem) czasem konieczne jest (nie pamiętam, czy przy MF195 też) wybranie opcji na tym samym ekranie "używaj CGREG zamiast CREG...".

No i oczywiście nie ma sensu tego zaznaczać dla MF195, jak nie ma on połączenia z Aero2 - raczej mówiłem o jednym z urządzeń, które do sieci Aero2 się zalogowało - np. dla Androida jest aplikacja Netmonitor.
lac: 50003 cid: 51844 rnc: 1 psc: 4095 sygnał 69 - 75 dBm
To jest ten nadajnik i sygnał jest dobry. Szukamy w tym wypadku innego winnego.
Prośba - czy po zbliżeniu telefonu (pomiar został zrobiony telefonem?) w miejsce, w którym znajduje się modem sygnał sieci spada i do ilu dBmów?
Sygnał w całym domu szacuje się na poziomie ok.65 -80 dBm. A modem sprawdzany w każdym miejscu w domu. Gdy przestanie padać wyjdę na dwór z laptopem pod nadajnik.
do Żmigrodu mogę się wybrać "wycieczkowo" dziś wieczorem (jutro wyjeżdżam na parę dni), więc jeśli masz chęć na spotkanie (wezmę jakiś swój sprzęt) to pisz na PW
Niestety dziś nie dam rady, a co do modemu to prawdopodobnie zaopatrzę się w huawei e3131 w nim można wymusić łączenie się z UMTS 900.
Przekierowanie