Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 zmiana dashboardu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy jak wgram do modemu tą wersję 21.158.00.00.1020 oprogramowania to aplikacja PLAYONLINE (Mobile Partner) się z modemu usunie -bo na to liczę najbardziej i zostanie czysty dysk?. Zależy mi żeby sobie podłączać czysty modem, który zainstaluje tylko sterowniki do połączenia z komputerem a Mobile Partnera ściągnę i zainstaluję sobie na komputerze ze strony HUAWEI.

Obecna wersja oprogramowania modemu E3131 po wyjęciu z pudełka to 21.157.11.00.264.
(11-06-2013 15:00)deepower napisał(a): [ -> ]Witam. Czy jak wgram do modemu tą wersję 21.158.00.00.1020 oprogramowania to aplikacja PLAYONLINE (Mobile Partner) się z modemu usunie -bo na to liczę najbardziej i zostanie czysty dysk?. Zależy mi żeby sobie podłączać czysty modem, który zainstaluje tylko sterowniki do połączenia z komputerem a Mobile Partnera ściągnę i zainstaluję sobie na komputerze ze strony HUAWEI.

Obecna wersja oprogramowania modemu E3131 po wyjęciu z pudełka to 21.157.11.00.264.

Nie, dashboard zostanie.
A czy ktoś ma taki soft co wywali ten dashboard - (PLAY ONLINE) przy aktualizacji modemu i zostanie czyste cd w modemie. Jeżeli tak to bardzo proszę o pomoc.
zrozum, że firmware i dashboard to 2 różne kawałki softu

firmware stanowi dla modemu odpowiednik systemu operacyjnego dla komputera
natomiast dashboard stanowi zawartość wirtualnego cd-romu

oczywiście podczas flashowania umieszczane są one w innych obszarach pamięci flash

jeśli tak bardzo chcesz podmienić dashboard Play Online na Mobile Partnera bez opcji autoinstalacji
pisz na PW i podaj maila zdolnego do odebrania załącznika wielkości 20-30MB
plik nie jest jednak dostatecznie przetestowany, więc obowiązkowo zrób backup swojego dashboardu (prosty opis jak jest gdzieś na szarym końcu działu Oprogramowanie)
oczywiście podeślę go o ile wcześniej prześlesz mi wykonany backup Smile

PS podzieliłem wątek, bo z firmware to nie ma on wiele wspólnego
rozumiem tylko próbuję uzyskać konkretną odpowiedź czyli:
1). firmware zostaje do działania z kompem
2). a z dashboarda -PLAYONLINE- wylatuje z modemu (chce to wywalić tak jak dodaj usuń program z Windowsa)
i zostaje przy każdym podłączaniu modemu do komputera pokazuje się tylko ładna ikona w Mój Komputer z pustym CD tak jak płyta CD wyjęta z napędu CDROM z komputera. Czyli pusty napęd.

robiłem to w HUAWEI E1750 i wszystko hula jak trzeba.
Wykonanie 2. jest równie sensowne, jak wyjęcie silnika z samochodu, bo wtedy na pewno nie odjedzie.

Jak napisałem wyżej - wystarczy wyłączyć wirtualny napęd CD za pomocą poleceń AT (jest nawet gotowe polecenie w TNI).
Znalazłem coś o co mi chodzi u kolegi "Tomecek"
http://forum.jdtech.pl/Watek-nowy-dashbo...by-tomecek
Przekierowanie