Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF636DB Orange- win 7 nie wykrywa modemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wpadł mi w ręce Zte mf636db z orange -praktycznie nie używany. Chciałem przystosować go do aero2. Niestety win7 64bit w ogóle go nie wykrywa. Jest traktowany jak stacja dysków cd.

Ciekawostka, mam też drugi taki sam, który został kupiony na aukcji z desygnacją do aero. Ten działa bez problemu i jest widoczny jako modem.

Co z tym zrobić?
Musisz pogmyrac z tym nowym

Wysłane z mojego GT-I9305
Nie wiem co masz na myśli pisząć "gmyrać".
Softów poszukać, firmware itd.

Wysłane z mojego GT-I9001
Na brytyjskiej stronie orange znalazłem narzędzie służące do aktualizacji firmaware dla win7. Czy to nie uwali mi modemu, który jest z polskiej dystrybucji?

ztemf636_updatetool1b10v10_devices_software
[Obrazek: updateu.png]



Znalazłem też stronę z firmware, ale prosiłbym o jakąś wskazówkę co dalej. Czy proces jest bliźniaczy jak w mf626?
http://zteunlocking.blogspot.com/2012/02...mware.html
Zrób sobie kopię zawartości tego modemu przed flashem, Flash to albo masz plik exe albo wgrywasz .iso tylko czy aby wgrać czy nie musi być w pełni widoczny modem, przy ISO pewnie wystarczy że widzi cdrom.
Ściągnij dc-unlocker i spróbuj odnaleźć modem i kliknij na enable diagnostic port czasami pomaga uruchomić modem ta funkcja

Wysłane z mojego GT-I9305
Przekierowanie