Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF626 T-mobile - sprawdzenie simlocka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostałem ten modem z poleceniem zdjęcia simlocka. Przewertowałem internet i gdy znalazłem już sposób wpadł mi w ręce dc-unlocker. Rozpoznaje modem i jednocześnie pokazuje, że nie ma on simlocka. Chcąc to sprawdzić włożyłem kartę play - jednak nie dało rady połączyć. Na karcie t-mobile - nie ma problemu.

Jak sprawdzić czy modem rzeczywiście jest zablokowany?
Wsadź kartę na której odmawia i wtedy sprawdź dc unlockerem, dc zawsze pokaże unlocked gdy wsadzić do modemu kartę sieci na którą jest simlock.

Mała porada gugluj "mf625 phv globe" czy jakoś tak lub coś z Telstra w nazwie (oba powinny dać radę ja próbowałem na mf627 ale sprawdź na wszelki wypadek) to Soft który wymienia zawartość modemu i ściąga smoka, operacja trwa ok 20minut

Wysłane z mojego GT-I9305
Sprawdzałem modem beż zadnej karty sim. Wiem, że można wgrać oprogramowanie bez locka ale sądziłem, że nie ma sensu skoro podobno go nie ma.

Na karcie play to samo:
"operator SIM inserted. Wait till software starts the modem, close ZTE software and then you can detect modem with DC-Unlocker.


DC - Unlocker 2 Client 1.00.0460

Detecting card :

selection :
manufacturer - ZTE datacards
model - Auto detect

Found modem : MF626
Model : ZTE MF626
IMEI : 357034036114088
Firmware : BD_TMOP673M3V1.0.1B07
SIM Lock status : unlocked"
YI
(04-06-2013 23:09)wraq napisał(a): [ -> ]Sprawdzałem modem beż zadnej karty sim. Wiem, że można wgrać oprogramowanie bez locka ale sądziłem, że nie ma sensu skoro podobno go nie ma.

Na karcie play to samo:
"operator SIM inserted. Wait till software starts the modem, close ZTE software and then you can detect modem with DC-Unlocker.


DC - Unlocker 2 Client 1.00.0460

Detecting card :

selection :
manufacturer - ZTE datacards
model - Auto detect

Found modem : MF626
Model : ZTE MF626
IMEI : 357034036114088
Firmware : BD_TMOP673M3V1.0.1B07
SIM Lock status : unlocked"

Więc tak rzecze zwykle dc unlocker (spag dodaje) wsadź modem z nieakceptowana kartaczekaj aż program go uruchomi (żeby wyskoczył najlepiej monit o kod) zamknij uruchom dc-unlocker i sprawdź status. Bez karty ci pokaze że unlocked bo nie wie czy "dla tej karty a właściwie jej braku" jest on locked czy unlocked bo nie ma jak sprawdzić

Stary minuta szukania wg mojej wskazówki i masz http://forums.whirlpool.net.au/archive/1262036
Sposób , po co się meczysz,btw z aero i tak nie zadziała. Ze strony telstry musisz ustawić proxy na Nową Zelandie więc szkoda czasu a globe masz czysty link

Update link nie działa Huh zaraz znajdę inny

Ok
Łap https://www.box.com/s/0p7cvsqjzf54czjoc2oo
Jak się nie uda to daj znać
Wysłane z mojego GT-I9305
Przekierowanie