Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Warszawa/Wola - brak Aero2 zupełny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wirus! Wszystkie strony wyglądają tak samo:
"Strona internetowa jest niedostępna'
A na serio - tak jak się frustrowałem kilka dni temu w shoutboxie - tak napiszę tez tutaj, że na w Warszawie na Woli (Towarowa) generalnie Aero2 nie działa. Zasięg w telefonie full, a transferu zero.
Przez telefon dodzwonić się nie da, na maile BOK z pełną konsekwencją nie odpowiada.
Ktoś zna zapisy umowy wiążącej operatora w zakresie jego zobowiązań co do obsługi takich sytuacji?
Tam chyba nie ma klauzuli typu "a jak będzie wielu użytkowników to ma prawo nie działać i co nam zrobicie"? Generalnie utwierdzam się w przekonaniu że niekompetentny urzędas napisał wymogi do SIWZu jak umiał, a sprytny operator robi tylko literalnie to co musi - i ma gdzieś czy to działa cz nie.

Co ciekawe - podróżuję z tym Aero trochę po Polsce i na ogół jest zupełnie OK (Poznań, Łódź, Trójmiasto) natomiast wyraźnie upośledzona jest Warszawa - co jest ciekawe, bo zakładam że tutaj (szczególnie w okolicach "biurowych" ludzie raczej mają firmowy internet i nie korzystają z Aero jako takiego.
Generalnie w problemach z kontaktem z BOKiem - nic nowego.
Nie ma skonkretyzowanych terminów i wymagań od strony klienta - tylko statystyczne od całej sieci.
Co do Aero2 i koncesji - po trosze masz rację, ale nie tyle chodzi o brak kompetencji, co doświadczenia UKE jako instytucji przy tego typu projektach.

Miejsca przeciążenia sieci trudno wbrew pozorom przewidzieć - operator już je zna, ale widać nie ma interesu w rozwiązywaniu tego typu problemów. I problemem nie jest ruch od BDI, tylko Plusa i CP.
bywam dość systematycznie w tamtych okolicach - tragiczne przeciążenie!
często, aby coś pilnego załatwić, musiałem z fona korzystać (z sim plusa) zamiast z tabletu z aero2... nawiązywanie połączenia wieki a jak już załapie, transmisja tragiczna...
i podobna sytuacja w okolicach wola parku często

pzdr
pawelarc
Warszawa/Wola ul. Czorsztyńska zasięg 100%, a wieczorami kompletnie przestaje działać, tak, że komunikator nie może się połączyć. Do południa i w nocy działa bez zarzutów. Huawei e3131 + antena. 2 piętro od ulicy. Możecie coś poradzić?
To jest typowy przykład skrajnego przeciążenia nadajnika lokalnego. Możesz tylko spróbować wystawić modem z drugiej strony budynku, może złapiesz sygnał z innego nadajnika.
(04-06-2013 23:48)jakubd napisał(a): [ -> ]To jest typowy przykład skrajnego przeciążenia nadajnika lokalnego. Możesz tylko spróbować wystawić modem z drugiej strony budynku, może złapiesz sygnał z innego nadajnika.
Ciekawe, okna mam na północny zachód - a po wyjściu z budynku na południe - łapie od razu. Sprawdzę jutro czy faktycznie coś się zmienia w innych częściach biura (inny BTS)
PS: w tym czasie na Mokotowie :PPP
[Obrazek: 62234058]
Niestety to tylko dowodzi... podanej diagnozy problemu.
jak już pisałem powyżej, wola/bemowo to w większości tragedia!
zasięg full a transmisja zerowa lub prawie zerowa... a wieczorem ... nie chcę przeklinać Smile

pzdr
pawelarc
Przejadę się kiedyś Powstańców Śląskich w szczycie wieczornym i zmierzę.
Dzisiaj dla odmiany w tym samym miejscu nie udało mi się połączyć przez Plusa - a Aero2 z bólem ale jakoś tam daje radę:
[Obrazek: 62549979]

Niby XXI wiek - ale niech mnie ktoś spróbuje przekonać że zamiast na notebooku - mogę swoje DANE i APLIKACJE trzymać "w chmurze" - bo tam będą DOSTĘPNE ZAWSZE I WSZĘDZIE
:PPPPPPPPPP
no ja ciebie nie przekonam...
podobnie jak sam siebie nie bardzo mogę przekonać Smile

ostatnio bez mojej wiedzy i zgody po flashu nowego fona do androidowej zakładki szpieg pobrał mi ze 3000 zakładek z mojego własnego prywatnego stacjonarnego firefoxa!

(a chmury używam w zasadzie jedynie do przesyłania zdjęć...)

pzdr
pawelarc
Niektóre firmy te dane szyfrują, np. google kopię chrome Wink Ale to tylko po zmianie opcji w ustawieniach.
Dwutygodniowe testy A2 na Bemowie... wieczorami kiepsko, zjawisko powtarzalne, wygląda na tłok (mimo sygnału max kłopoty z zalogowaniem, czasem zrywa)

pzdr
pawelarc


Sent from SGSA using Tapatalk 4
Niestety Bemowo słynie z wieczornych przeciążeń sieci - wszystkich, łącznie z kablowymi.
Przekierowanie