Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF60 problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Dziś zakupiłem ruter ZTE MF60 w T-mobile. Pani w punkcie sprzedaży zapewniała mnie, że jest zasięg 3G i nie będzie żadnych problemów z internetem. Faktycznie, jest zasięg 3G, lecz nie na ruterze Sad Na telefonie Watchdog pokazuje go w całym domu, na ruterze już niestety nie ... I tu moje pytanie: Co zrobić aby i ruter łapał 3G? Tylko prosiłbym w miarę prostą instrukcję Smile

dodam, że na telefonie mam pełny zasięg a na ruterze (2g) strasznie się waha z max na 1/2/3 kreski
Generalnie zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych (długo przytrzymaj oba przyciski na boku routera). Następnie zobacz, jak się zachowuje - MF60 to dość czułe urządzenie, ale jak weźmiesz je w rękę, to oczywiście odbiór będzie gorszy - powinno leżeć luźno na niemetalowej powierzchni.

Jeżeli nie widzi jednak sieci 3G i ma problemy z utrzymaniem sygnału, sprawdź jednak ustawienia, może jakimś dziwnym trafem jest tam wymuszenie 2G.

Oczywiście zakładam, że mówisz o karcie Tmobile i cały wątek należy przenieść do działu niezwiązanego z Aero2.
Zresetowałem tak jak poradziłeś, lecz nic się nie zmieniło, nadal jest 2G. Ruter leży na biurku i raczej z żadnymi metalami nie ma styczności.

Co do tych ustawień... za bardzo nie orientuję się gdzie co i jak. Oczywiście wchodziłem na stronę 192.168.0.1, ale tam mam zablokowany wybór sieci w ustawieniach 3G. A z T-mobile mam ruter i kartę. Jeżeli zły dział to przepraszam Smile
zatem masz 2 możliwości:
- znaleźć miejsce gdzie sygnał będzie dostatecznie silny (zazwyczaj przy oknie od strony BTSa)
- reklamować (niezgodność z umową) - skoro pani zapewniała, że będzie 3G to przyjmie z chęcią zwrot, niestety bywają wadliwe egzemplarze, więc zdecyduj sam (może najpierw wymiana na inny egzemplarz?)

PS przenoszę wątek do działu nie związanego z Aero2
Szpaczkins napisał(a):ale tam mam zablokowany wybór sieci w ustawieniach 3G
Przed zmianą ustawień w tym miejscu musisz się... rozłączyć, a dopiero potem grzebać.
Ok, dzięki za pomoc Wink zdam relacje potem jak mi poszło.
Przekierowanie