Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 play -> firmware hilink
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam problem, mam 2 modemy hl i play oba 3131. Postanowiłem zrobić upgrade firmwaru i przypadkowo zarzuciłem instalkę od HL na zwykłym playu. Oczywiście w trakcie wywalilo bład. teraz modem nie reaguje ani nie da sie wgrać starego firmware (error code 10 Cannot find port) ani wejść przez adres sieciowy, sicka wykrywa jako cdrom. Proszę o pomoc, co mam zrobić? Czy da sie jakoś to odkręcić, czy tylko wymiana na gwarancji?
Problem w tym, że sprawny serwis może wykryć nieautoryzowaną ingerencję w firmware i odrzuci ci naprawę tego typu, ale próbować warto.
Ja osobiście nie ratowałem modemu po takiej akcji, może ktoś inny ma jakiś pomysł i wiedzę?
(22-05-2013 00:55)immax napisał(a): [ -> ]Czy da sie jakoś to odkręcić, czy tylko wymiana na gwarancji?

Odkręcić może się da, gwarancja raczej wątpliwe.

Wysłane z mojego GT-I9305
mam ten sam problem co kolega czy moglibyscie polecic/zaproponowac jakis pomysl tylko tak w wersji łopatologicznej? przeszukałem troche sieć ale nie znalazlem nic na ten temat
W zasadzie wszystko już napisaliśmy - nie znam procedury przywracania modemu do życia, a serwis może wykryć nieautoryzowaną ingerencję w firmware.
(26-05-2013 18:04)obstar napisał(a): [ -> ]mam ten sam problem co kolega czy moglibyscie polecic/zaproponowac jakis pomysl tylko tak w wersji łopatologicznej? przeszukałem troche sieć ale nie znalazlem nic na ten temat

Jeśli aktualne,to może pomoże to jeżeli wykrywa jako cdrom to może da się mu podmienić, koledze wyżej wyskakiwal błąd który zwykle jest np. przy włączonym MP podczas flashowania, kwestia jest co widać w menedżerze urządzeń, może uporczywe próby wsadzenia w USB odpala modem , mogę zasugerować też instalacje Vodafone mobile Broadband wersja 10.2 lub wyżej waga ok 100MB ale u mnie często ten program pozwalał odpalić instalację modemu, robił jakiś spacerek po portach USB/com i pytał jest tu modem zwykle dostawał odpowiedź tak, jeśli to nie pomoże to i tak masz modem uwalony więc cię to nic nie kosztuje poza czasem i adrenalinka że może się uda

Wysłane z mojego GT-I9305
(22-05-2013 00:55)immax napisał(a): [ -> ]Witam

Mam problem, mam 2 modemy hl i play oba 3131. Postanowiłem zrobić upgrade firmwaru i przypadkowo zarzuciłem instalkę od HL na zwykłym playu. Oczywiście w trakcie wywalilo bład. teraz modem nie reaguje ani nie da sie wgrać starego firmware (error code 10 Cannot find port) ani wejść przez adres sieciowy, sicka wykrywa jako cdrom. Proszę o pomoc, co mam zrobić? Czy da sie jakoś to odkręcić, czy tylko wymiana na gwarancji?

Jak się sprawa zakończyła?

Jeśli modemy są nadal nierozpoznawane - to proponuje wgranie sterowników od wersji z HiLink - powinny się wykryć jako HiLink.
Przekierowanie