Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: [HiLink] Reset licznika prób simloka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Może ktoś zna metodę na zresetowanie licznika prob simlocka w HiLinkach , próbowałem triku z switchmodeproject ale wykrywa dwa porty
FC aplication Interface i FC PC UI Interface ale mobile partner nie widzi TNI odrzuca komunikaty, jakies pomysły?
Na jakiejś hinduskiej stronie są rozwiązania przez wgranie firmware zeby odblokować ale nie chce ryzykowac uwalenia modemu

A być może to jest preparowane firmware że domyślnie nie da się wpisać?
Nie możesz dogadać się z modemem po PC UI interface, czy odrzuca polecenia resetowania prób?
Modem coś gada z TNI po Pc ui ale komunikat jest otrzymano z modemu nieprawidłową informacje o blokadzie SIMLock przy próbie ściągnięcia simlocka, dwa inne unlock writery też wymiekaja bo jeden potrzebuje wpisu modem drugi chyba też.bo.wyrzuca no detect card.
Pokazuje w TNI sygnał ale to nie "tej sieci" no bo simlock jest, udało się tylko zmienić dashboard (chociaż gość pisał że to fw) i teraz jest Huawei-owy

Ciąg dalszy walki

Udało mi się przełączyć w TNI na STAŁE w tryb modemu ZWYKŁEGO którąś z komend AT nie pamietam już którą , chyba włącz wszystkie urządzenia
[Obrazek: gycFoAE.jpg]

jednak pojawia się taki komunikat.

PRZY KOMENDZIE AT^CARDLOCK?
z kartą oryginalną daje odpowiedź

^CARDLOCK: 2,10,0
czyli 2 unlocked dla tej sim, 10 prób, 0 prób złych
z inna karta
^CARDLOCK: 3,0,0
czyli 3 (całkowity simlock bez możliwości zdjęcia kodem???), 0 możliwych prób pozostało, 0 złych prób

przy kodzie simlock
AT^CARDLOCK="12345678"

Recieve: AT^CARDLOCK="12345678"
Recieve: OK
Recieve: ^SRVST: 0
Recieve: ^SIMST:0,1
Recieve: ^SRVST: 1
ale bez zmian miga na zielono

próba wgrania firmware niższego jest chyba niemożliwa bo modem sie resetuje zeby zaczac instalowac oprogramowanie i wtedy z tradycyjnych PC UI i Aplication Interface robią się wersje FC ale modem wtedy znika z sekcji modemy, ponowne wpiecie nie powoduje dalszego ciagu Sad

chyba ze jest jakas metoda na wrzucenie fw okrezna droga jako kopiuj/wklej albo typu force, probowałem huawei flasherem ale ten sam blad co wyzej, tyle ze da sie troche oszukac wyciagajac wkladajac, ale i tak na koniec wyrzuca FAIL

było już wałkowane ale sie przyda
zmiana na normalny modem (to według tej strony http://blog.phoenixhaven.net/2012/09/11/...lup-modem/
AT^U2DIAG=0
przywrócenie do HiLink komenda
AT^U2DIAG=119

Aktualizacja
uzylem metody z tego filmiku aby odblokować licznik, z powodzeniem uzyłem też unlockera zeby wprowadzić kod pokazało ze z powodzeniem ale niestety komunikat komunikatem a rzeczywistosc inna nadal simlock, po przywroceniu do hilinka nadal 0 mozliwych prób
http://www.youtube.com/watch?v=L3gpJZMPYLs

E303 to E173Z lub inne końcówki w zależności od wersji Z-1A Z...
Przekierowanie