Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: D-Link DWR-921
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Ktoś testował router/modem z Router D-Link DWR-921 z Aero2?
Pozdrawiam
Całkiem ciekawe urządzenie. Wersja europejska powinna działać z Aero2 (jest UMTS 900), ale trzeba uważać. Nie wiadomo, czy zadziała w przyszłości z LTE Aero2. Według mnie zbyt drogie do Aero2, ale do LTE może być fajnym rozwiązaniem, o ile jest stabilne (a z tego dlink nie słynie)
Witam, podbijam temat. Czy 4G LTE ROUTER DWR-921 od Plusa +) działa bezproblemowo z aero2? - może ktoś testował?
Tak, powinien działać z Aero2. Czy bezproblemowo to dopiero można sprawdzić w praktyce (jak sobie radzi z UMTS 900 i 2100).
Ja korzystam już od dwóch miesięcy. Napisz co Cie interesuje, chętnie odpowiem. Jak dla mnie po przejściach z D105, Edimax, Dovado - to najlepszy wynalazek. Wzorowa stabilność, responsywny interface a osiągi porównywalne z E398. Kilka dni temu domontowałem antenę +15dBi i można powiedziec zestaw wzorowy.
Ja posiadam już ten router, będę robił testy niedługo.
Na funkcjonalność routera to nie wpływa ale ja go użytkuje z kartami CP i Plusa. Czekam na możliwość wgrania jakiegoś alternatywnego softu (tomato itp)
Nie spodziewałbym się takich bajerów do tego sprzętu w najbliższym czasie - nie ten chipset, zbyt złożony sprzęt.
To zwykły ralink jest z modemem na minipcie Smile
Wiesz, po testach moich też mogę ci go udostępnić do analizy.
(24-08-2013 12:30)jakubd napisał(a): [ -> ]Wiesz, po testach moich też mogę ci go udostępnić do analizy.

Z chęcią skorzystam.
Witam!

Ponieważ ostatnio mam problemy z Orange i Nerwostradą, bo inaczej tego nazwać nie można (przeciążona centrala - karta DSLAM - upload bliski zeru). Zaczynam zastanawiać się za alternatywą. Jak ogólnie ten router się sprawuje z LTE? Bo Aero2 które mam, obecnie w routerze ZTE-MF60 jest fajne ale jako dodatek, nie jako podstawowy internet.

Czy od razu zakupić sobie ten router (nie jest tani - cena prawie 700 zł), czy może w PLAY ZTE MF823 i do niego użyć TP-LINK TL-MR3020?

Który zestaw będzie jakościowo lepszy i lepiej łapał sygnał LTE. Czy z plusa (tu raczej musiał bym wziąć do czasu wyjaśnienia sytuacji z Orange półroczny internet w abonamencie, czy PLAY na kartę + ten ich darmowy internet LTE. Mieszkam w Warszawie, więc tu LTE powinno być ok, przynajmniej tak pokazują mapy.

Proszę o poradę.

Oczywiście, to że mam w Neostradzie prawie zerowy upload skutkuje tym, że strony internetowe się bardzo długo otwierają.
Podłączanie LTE do MR3020 nie ma sensu - to pewne.
Jaka jest stabilność D-Linka - nie wiem, nie używałem go dłużej (mam wersję z Plusa, ale nie jest brandowana). Czy ten router jest ciągle normalnie dostępny w Plusie?
Jest dostępny czasami w niektórych salonach/zamiennie z HUAWEI B593s LTE. Nie wiem co lepsze w tym momencie? Czy ten D-Link, czy ten HUAWEI. Lub Właśnie tegoż D-Linka można bez problemu kupić np. w Komputroniku: http://www.komputronik.pl/product/195647...R_921.html
jakubd, tiger korzystaliście z tego wynalazku, rozumiem, że polecacie Smile
Właśnie idę do kolegi sprzeda mi ten wynalazek nowy z dziś z salonu Plusa+)
A powiedzcie mi jak on sobie radzi z "powietrznymi Big Grin kapciami" tzw mechanizm CAPTCHA w Aero2 Huh

http://aero2.pl/Bezplatny-Internet/Dla-u...TCHA-w-BDI

Niech mi też ktoś wytłumaczy, czy jak podepnę do tego antenę dualną zewnętrzną SMA i wystawie za okno, to będę miał zasięg WIFI w domu?, czy tylko LAN?



p.s. pytanie dodatkowe, widział ktoś może router LTE z wifi ac?
Nie wiem w końcu, o które urządzenie pytasz.

DLinka tak sobie polecam, choć działa (znacznie lepiej sprawdza mi się WNDR3700+E3372). Z Aero2 kiedyś nie chciał mi się wcale połączyć. Teraz (po styczniu) nie próbowałem. Przycisk rozłącz i połącz jest, więc da się z kapciami żyć, ale przyjemność żadna.
Znacznie zdrowiej użyć MR3420 lub innego zgodnego z OpenWRT z Gargoyle i dodać do niego wsparcie dla automatyzacji resetowania po kapciu - http://jdtech.pl/2015/02/aero2-automatyc...terze.html

Co do współpracy B593 z Aero2 - będzie działać, ale nie używałem tego urządzenia z Aero2 - w ogóle miałem z tym routerem kontakt tylko przelotny osobiście - ale uważam, że warto, choć do Aero2 to chyba pomyłka Smile

W kwestii WiFi ac - nie, nie ma jeszcze takich routerów. Zawsze można zrobić tak, że postawisz obok sprzęt do LTE i podłączysz do routera z ac, który będzie robi za access point, a nie router i już.

duke63 napisał(a):Niech mi też ktoś wytłumaczy, czy jak podepnę do tego antenę dualną zewnętrzną SMA i wystawie za okno, to będę miał zasięg WIFI w domu?, czy tylko LAN?
Pogubiłem się - jaką antenę (SMA to nazwa złącza, a nie rodzaju anteny), do jakiego złącza w jakim routerze. Bo w jednym złącza antenowe są do WiFi (D-Link), w a drugim do GSM (B593).
Przekierowanie