Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: z Aero2 do czegoś szybszego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
Jestem użytkownikiem Aero2, łączę się za pomocą anteny ATK-20 (900MHz) i modemu Sierra Wireless USB 309 z okolic Wiązowny. Chciałbym zwiększyć szybkość połączenia, czyli po prostu podpisać umowę z jakimś operatorem. Na mapie BTSów widzę sporo nadajników w okolicy, ale żadnego UMTS900.
Pierwsze pytanie laika : czemu nie ma nadajników UMTS900 innych niż Aero2?
Drugie pytanie laika : czy jedynym wyjściem dla mnie jest zmiana anteny na 2100MHz?
może do połączenia z innym operatorem antena nie będzie konieczna?

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Jest mnóstwo nadajników UMTS 900 - poza Aero2 koncesję dostał też Play, a w tej chwili w ramach refamingu częstotliwości sieci takie buduje Networks! na koncesjach Orange i Tmobile. Tyle, że żadne z tych sieci nie występują blisko Warszawy.
Co do komercyjnych usług na nadajnikach Aero2 działają też usługi Plusa oraz Cyfrowego Polsatu oraz wszystkich MVNO powiązanych z Plusem.
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
pawelarc: Bez anteny marne szanse, taka okolica.
jakubd: Czy dobrze rozumiem, że jak teraz zmieniłbym kartę Aero2 w modemie na kartę Plusa, to uzyskałbym dostęp do sieci Plusa na 900MHz bez zmiany anteny? A jeśli chciałbym np. Play czy Orange, to konieczna będzie nowa antena na 2100MHz i wycelowanie jej na inny BTS? Rozumowanie logiczne, ale czy poprawne?
Tak, twoje rozumowanie jest 100% poprawnie.
Poza Plusem możesz bez zmiany ustawienia anteny także korzystać z usług Cyfrowego Polsatu.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Przekierowanie