Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zakupiłem ostatnimi czasy tablet Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100 - czyli z wbudowanym modemem 3G.

Zamówiłem przez stronę Aero2 kartę SIM, dzisiaj wysłałem listem wydrukowany wniosek, który przyszedł mi w PDFie na maila + skan dowodu + potwierdzenia obu przelewów.

Z racji tego, że na Aero2 przyjdzie mi trochę poczekać, pożyczyłem kartę od wujka, który załatwił ją sobie niespełna rok temu, ale nigdy z niej nie korzystał.

Wsadziłem ją do tabletu, w ustawieniach włączyłem "Włącz przesył danych" oraz "Dane w roamingu". Sprawdziłem, czy na pewno ODZNACZONE jest "Używaj tylko sieci 2g".
W Punktach dostępowych dodałem nowy APN:
Nazwa: Aero2
APN: darmowy
reszty nie ruszałem, sprawdziłem tylko, że MCC jest 260, a MNC 17, a więc tak, jak być powinno.
Na Androidzie 4.0.4 (który wyszedł razem z tabletem z fabryki ;p) ustawiałem również Tryb pracy sieci na: Tylko WCDMA.
Teraz zainstalowałem 4.2.2, i nie mam już wyboru opcji Trybu pracy sieci.

W każdym razie internetu jak nie było, tak nie ma - zarówno na 4.0.4, jak i 4.2.2. W obu przypadkach, kiedy przechodzę w Ustawieniach sieci komórkowej -> Operatorzy sieci, to po chwili wyszukiwania sieci nie znajduje mi w ogóle Aero2. Jedynie Play, Plus, Orange PL i T-Mobile.pl. Podjeżdżałem nawet pod BTSa Aero2 (byłem może jakieś 500 metrów od niego) i też nici.

Zacząłem podejrzewać, że może coś nie halo z tabletem, chociaż na karcie Playa normalnie mogłem wykonać połączenie głosowe, no ale jak wiadomo to nie to samo, co HSDPA 900 Wink.

Przez zupełny przypadek natrafiłem na ten artykuł:
http://jdtech.pl/2012/09/aero2-wymiana-k...wiemy.html
i po numerze na karcie SIM wyszło mi:
"Karta SIM Aero2 BDI podlega wymianie, do końca września br. na adres podany w Zamówieniu otrzymasz nową, o wysyłce karty zostaniesz poinformowany e-mailowo lub SMSem."
Do wujka ponoć jeszcze nic nie przyszło. Czy to możliwe, że przez to, że karta powinna zostać wymieniona, stara została 'zablokowana'? Podejrzewam, że szybciej mi przyślą nową, niż wujkowi wymienią, więc pozostaje mi chyba jedynie uzbroić się w cierpliwość na przynajmniej miesiąc czasu ;/.
Dodam, że na zablokowanym ekranie tabletu mam "TYLKO POŁĄCZENIA ALARMOWE|AERO2". Internetu zero.
A apn zaznaczyłes?

Wysłane z mojego GT-I9305
Naturalnie. Radiobutton stworzonego przeze mnie APNa zaznaczony.

Czy może mówisz o ustawieniach danego APN'a "Typ APN"? W 4.0.4 miałem do wyboru:
-internet
-mms
-internet+mms
Wybierałem internet i dalej to samo. W 4.2.2 muszę wpisywać ręcznie wartość w "Typ APN". Wpisuję "internet" i też nic.
Chodziło mi o radiobutton, typ apn chyba jest przyjmowany jako default lub Internet gdy się nie wpisze nic tam i w pozycjach mms.

Wysłane z mojego GT-I9305
W takim razie zostaje mi czekać na moją kartę. Ew. poszukam jeszcze kogoś wśród znajomych, kto używa Aero2 i przetestuję na jego karcie.
Jeżeli sami z siebie nie wymienili (lub był jakiś problem z przesyłką) trzeba ustalić co się stało i ew. zapłacić za ponowną wysyłkę. Stara karta nie tyle została zablokowana, co jej sieć (260-17) już nie istnieje od 1 października.
I sprawa rozwiązana. Pożyczyłem kartę od kumpla, nic nie zmieniając w ustawieniach zwyczajnie włożyłem ją do tabletu i od razu miałem internet.
Teraz czekać miesiąc czasu na moją kartę i rozwiązać kwestię niedostarczenia przez Aero2 nowej wersji poprzedniej karty Wink.
Problemy z dostawami rozwiązywane były zwykle szybciej, niż standardowa dostawa.
Przekierowanie