Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E589 Problem z połączeniem LTE Cyfrowego Polsatu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam routerek Huawei E589, sprowadzony z UK, z usuniętym simlockiem. Mam także kartę SIM Cyfrowego Polsatu w Planie Zero.

Problem - router nie łączy się z siecią w zasięgu LTE. W zasięgu 3G bez problemu, niestety LTE odrzuca próby połączeń. Ustawiony APN "multi.internet". Dodam, że kartę CP wkładałem do Xperii Z i w niej połączenie LTE zadziałało bez problemu z w/w APN-em.

Ktoś miał już podobne doświadczenia?
powinno śmigać bo lte w uk jest na 1800, może popróbuj zmieniać tryby pracy na tylko 4g. W topnetinfo jeszcze nie ma możliwości ograniczania do lte ale spróbuj też połączenie przez ten program podlaczajac do komputera router.
Wysłane z mojego GT-I9305
Poprawny APN dla CP to "internet.cp".
Wątek przenoszę do działu niezwiązanego z Aero2.
(30-04-2013 01:30)jakubd napisał(a): [ -> ]Poprawny APN dla CP to "internet.cp".
Wątek przenoszę do działu niezwiązanego z Aero2.

Faktycznie po zmianie APN zadziałało. Dzięki! :)

Btw, LTE w Zielonej Górze szału raczej nie robi:
http://www.speedtest.net/result/2678431571.png
To (wbrew pozorom) jest dobry wynik.
Jak ustawisz modem w miejscu o lepszym sygnale to uda się uzyskać pewnie lepsze wyniki - LTE jest bardzo czułe na poziom i jakość sygnału.
(30-04-2013 12:19)jakubd napisał(a): [ -> ]To (wbrew pozorom) jest dobry wynik.
Jak ustawisz modem w miejscu o lepszym sygnale to uda się uzyskać pewnie lepsze wyniki - LTE jest bardzo czułe na poziom i jakość sygnału.

Inna sprawa, że w ZG jeszcze sieć LTE nie jest zbyt gęsta. Tzn. pozwoleń dla Mobylandu jest sporo, ale fizycznie działających BTS z nadającym LTE jest - jak wynika z mapki zasięgu Plusa - tylko 5-6.
Przekierowanie