Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Media-Tech Imperius MT7005 - od paru dni nie mogę się połączyć z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Smile
IMPERIUS AERO MT7005 - od 2 miesięcy
Siewierz - woj. śląskie
Do tej pory było u mnie wszystko w porządku - jedynie "moc" słabsza (3 kreski) niż w sąsiednich miastach.
We wtorek jeszcze wszystko ok - w Zawierciu się połączyłam bez problemu.
W środę nie chciało złapać to przeszłam sobie na swoją sieć wi-fi.
Następne dni podobnie. Ale od wczoraj już uparcie walczę z połączeniem aero i figa.
Kartę czyta chyba ok - jest symbol kreseczek (zasięgu), ale zaciemniony. Czasem pokaże się mała lupka jak ręcznie próbuję coś w ustawieniach poprawić itp.
W czym może być problem? Czy może ktoś coś wie, że sygnał został tu może wyłączony? Czy może to mieć jakiś związek ze zmianami tv analog -> cyfra? Jestem na granicy tych sygnałów (Częstochowa / Katowice) - Częstochowa teraz zmieniała, a my w maju.
Ew. może coś zmienić w ustawieniach?
Nie ma to żadnego związku z TV - to kompletnie inne pozwolenia.
Wybierz się na wycieczkę w dowolną inną lokalizację ze sprawdzonym sygnałem Aero2 i zobacz - może faktycznie nadajnik Aero2 został okresowo wyłączony (awaria, konserwacja).
Ok. - dzięki na razie na tyle. Jeden kierunek myślenia odpadł.
Za jakąś godzinkę będzie u mnie znajomy ze swoim imperiusem i aero. Zobaczymy czy jego komplet u mnie działa, ew. zamienimy karty (jeśli jego tak).
witam od poczatku kwietnia mam telefon tej samej marki mt7005 aero2 dzialalo dobrze ale od ubieglego wtorku zaczely sie problemy ten sam objaw co uciebie , ta sama karta dzialala mi na modemie zte 636 tez bez problemu to samo juz nie mam z modemu netu, dzis kolega wzial swoja karta wlozylem do telefonu i ten sam objaw brak polaczenia , nastepnie moja karte wlozylem do jego modemu E3131 i odziwo aero2 ruszylo .. to jest dziwne wczesniej na mioich urzadzeniach dzialalo ,teraz nie a na jego modemie pracuje , a jego karta znowu nie pracuje na mt7005 tak jak moja jak cos wiesz na ten temat odpisz
Może najbliższy nadajnik padł i sygnał jest za słaby dla telefonu i niezbyt czułego MF636, a E3131 daje sobie radę?
a aero2 nie robi kombinacji z transmisja danych cos pisalo o 14400 kbps niby respektuje nizsze transmisje a moze cos przestawili , ale nie ma zadnego komunikatu , a twierdzisz ze nadajnik jak siadzie to tak od razu zte 636 i mt7005 akurat telefon i modem nie zlapia sygnalu??
Nie ma takiej możliwości, żeby zmiana konfiguracji Aero2 spowodowała nagłe odcięcie niektórych rodzajów modemów, które wcześniej były zgodne. Nic się ostatnio nie zmieniło.
A prędkość graniczna kategorii 10 to 14 Mbit/s (= 14336 kbit/s).

Jedyna możliwość to to, że sygnał jest słabszy i urządzenia o niższej czułości mają problem z zalogowaniem się do Aero2, gdy w pobliżu jest nadajnik UMTS 2100 MHz Plusa.
czyli bedzie tak ze do konca aero2 czyli 2016 roku na tym terenie juz na tych urzadzeniach nie odbiore sygnalu? czeka mnie zakup nowego urzadzenia?

w tej chwili pisania postu na modemie kolegi E3131 AERO smiga lux ,
Zasięg masz na tym Imperiusie? Jaki? W ustawieniach data roaming, 3G, wybieranie operatora najlepiej automatyczne, AP darmowy włączone?
(Z tymi niektórymi urządzeniami nie kat. 10 nie mieszaj w głowie)...
W kwestii zasięgu proponuję spróbować po prostu bliżej dobrego sygnału - bliżej nadajnika, choćby na zewnątrz.
Przekierowanie