Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: klika pytań o router 1043nd + drukarka, DLNa, NAS, Torrenty w jednym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Postanowiłem spróbować zmiany oprogramowania w routerze na dd-wrt i chyba coś przekombinowałem ale może jest jakaś droga powrotna ? Smile

Posiadam Tp-link 1043nd ver.1.10 (wg.naklejki)
oryginalne oprogramowanie było najnowsze TL-WR1043ND_V1_130325

ze strony dd-wrt pobrałem "Firmware - Webflash image for first installation z 25.04.2013" (build 21061)

Niestety po wgraniu firmware nie jestem w stanie ponownie wejść do routera poprzez 192.168.1.1 aby go skonfigurować. Na routerze świeci się tylko dioda PWR, numer podpiętego portu ethernet i mruga dioda WAN

Od czego powinienem teraz zacząć próbę naprawy ? Smile
"Firmware - Webflash image for first installation z 25.04.2013" (build 21061)" absolutnie nie mówi, co wgrałeś do routera - daj link do tego, co wrzuciłeś - bo nie wiemy, do jakiego urządzenia był przeznaczony ten flash. Jak do innego, niż 1043, to mamy poważny problem, ale czasem da się odratować router przez tftp, ale to trochę zabawy będzie.
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Wgrałem dokładnie to:
http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/downlo...t.bin/4194
No to raczej nie uwaliłeś routera. Zrób mu reset typu 30-30-30 (włącz router, po jakimś czasie (poczekaj na pełne uruchomienie około minuty) naciśnij i trzymaj reset przez 30 sekund, odłącz zasilanie, nie puszczaj reset, i po kolejnych 30 sekundach podłącz zasilanie i dalej trzymaj reset przez 30 sekund).
I spróbuj wtedy znaleźć adres IP routera - nie pamiętam, czy dla dd-wrt domyślny jest 192.168.0.1 czy 1.1.
Dzięki wielkie.
uruchomiłem konsolę cmd, wpisałem ipconfig i okazało się że dostęp do routera jest poprzez 192.168.11.1 a nie 192.168.1.1

Ponieważ serial number mojego routera "12" to obecnie muszę wrócić do oryginalnego oprogramowania, następnie wersja niemiecka z odblokowanym portem WAN i dopiero wtedy dd-wrt
Dla innych informacja... postępuje wg instrukcji z http://joeyiodice.com/converting-tp-link...-to-dd-wrt

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc
Jeszcze jedno pytanie. Co wybrać?
dd-wrt
openwrt
czy też openwrt z nakładką gargoyle ?

potrzebuję uruchomić:
1.drukarkę po sieci
2.dysk przez NAS
3.torrenta
4.w przyszłości Dlna

niestety pkt.3 nie udało mi się na dd-wrt uruchomić i dlatego zastanawiam się czy mój pierwszy wybór był prawidłowy i czy tracić czas na szukanie rozwiązań czy też od razu lepiej skierować się do czegoś innego lepszego?
Wymogi dla tego routera masz jak dla osobnych urządzeń. IMO zadławi się, nie ma sensu.

DLNA - ok, tu transferów nie ma dużych
torrent - wymaga zasobów sporo
NAS - dedykowane urządzenie, i w nim masz DLNA i torrent
drukarka po sieci - nie głupie, ale lepiej z dedykowaną opcją
W tym rzecz żeby za nieduże pieniądze można powyższe zrobić w 1043nd, bo uważam że potencjał ma spory (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2113939.html , http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=942) a pytam tylko dlatego że skoro zaczynam to chcę już "wdepnąć" we właściwą ścieżkę.

Drukarka po sieci i NAS bez problemu ruszyły na dd-wrt.
Powyższe również poszły na gargoylu ku któremu się skłaniam obecnie (z braku wiedzy dłużej mi zeszło z NAS ale koniec końców poszło )
Natomiast torrent poprzez plugin transmission też udało mi się wstępnie uruchomić na gargoyle ale jeszcze nie bawiłem się w konfigurację i ściąganie.
Jedynie DLNA jest na tyle duży, że wiem już iż trzeba będzie zrobić extroot - rozszerzenie pamięci flash o zewnętrzny nośnik bo plugin jest na tle duży, że do pamięci wewnętrznej się nie zmieści.

Reasumując wszystko powyższe wydaje się być realne do zrobienia nawet dla takiego laika jak ja i dlatego szukam porady od kogoś mądrzejszego kto pomoże wybrać właściwą ścieżkę do zabawy z 1043nd Smile
pozdrawiam
no ja będę polemizował

grzech1991 napisał(a):DLNA - ok, tu transferów nie ma dużych
NAS - dedykowane urządzenie, i w nim masz DLNA i torrent
torrent - wymaga zasobów sporo
drukarka po sieci - nie głupie, ale lepiej z dedykowaną opcją

rzepa10 napisał(a):potrzebuję uruchomić:
1.drukarkę po sieci
2.dysk przez NAS
3.torrenta
4.w przyszłości Dlna

1 obsługa drukarki stanowi zasadniczo zerowe obciążenie (chyba, że chcemy mieć funkcjonalność RIP)
z tego co zauważyłem openwrt lepiej sobie radzi niż stare laserówki
4 DLNA - transfery zależne od kodeka, faktycznie może niewielkie, ale dobry serwer DLNA powinien mieć moc obliczeniową by transkodować oglądany materiał na żywo
2 torrenty wymagają sprawnie działającego DNS (nawet jeśli nie jest wykorzystywany, większość klientów go obciąża) ponadto istotna jest ilość równoczesnych połączeń
3 NAS jest niemal zerowym obciążeniem dla procesora, chyba, że wymagamy wydajności stacjonarnego dysku

jakkolwiek by na to nie patrzeć TL-WR1043ND nie jest już najlepszym (w sensie możliwości do wydajności) routerem, zaczyna wygrywać rodzina TL-WDR3/4x00
mimo wszystko które oprogramowanie byś polecił do 1043nd ?
Panowie, jeśli będzcie pozwalać na takie pisanie, to mało kto będzie tu zaglądał.
Takie luźne wątki kiepsko się rozkładają w wynikach google, ale taka luźna rozmowa biegająca po tematach jest często bardzo pouczająca. Bardzie trzeba pilnować jakości tematów bezpośrednio powiązanych z Aero2, ale też nie jestem zwolennikiem zamordyzmu aż takiego.
Czyli mam rozumieć, że sobie złe miejsce wybrałem?
Jeśli tak to przepraszam.
(27-04-2013 23:54)szopen napisał(a): [ -> ]4 DLNA - transfery zależne od kodeka, faktycznie może niewielkie, ale dobry serwer DLNA powinien mieć moc obliczeniową by transkodować oglądany materiał na żywo

Na tych routerach nie da się transkodować materiału - ich wydajność pozwala na uzyskanie tak ze 3kl/s. Więc przy DLNA jesteśmy skazani na po prostu strumieniowanie materiału, co powoduje że niektórym klientom (tv zwłaszcza) odbija i nie wszystko chcą odtwarzać. Ale to już OT.
Chodzi mi o właściwe nazywanie tematów. Sam często szukam konkretnych informacji i najczęściej jest to po tytułach. Dlatego taki tytuł "uwaliłem router" jest dla mnie spamem, bo niby jak go znaleźć i o czym on mówi. W wątku w komentarzach, można wrzucić luźne gadki, slogany, grypsy itp, ale tytuł jest najważniejszy. Nawet jeśli wątek będzie wartościowy, będzie dużo porad to i tak to nic nie da, gdy będzie miał głupi tytuł.

W związku z tym, że jest to blog techniczny, a nie kółko różańcowe, spodziewam się, że tematy też będą techniczne i precyzyjne oraz zawarte w nich komentarze tak samo, z dodatkiem twórczości literackiej. Wink
Stary nie przesadzaj, jak ktoś chce zadać pytanie to czasem może nie znać pojęć i przez to może powodować mały chaos ale to nie jest powód żeby się czepiać ze wprowadza zamęt, niektórzy mogą być sfrustrowani że nie mogą sobie z czymś poradzić a wstydzą się zapytać bo nie znają jak wspomniałem pojęć czy przeglądanie faq też zajmuje i nie zawsze oddaje problem wujek gugiel nie zawsze jest pomocny, niestety czasem zajmie o co chodzi żeby zrozumieć problem, zgodzę się ze taki tytuł to trochę za mało ale postaw się w pozycję pytajacego.
Przed wszystkim kwestia jest opisania problemu.
czasem coś sprzedam na jakiejś aukcji i dostaje maila typu "k..a co to za szajs nie działa" i tyle opisu. Więc teraz się domysl :) to moje ulubione zdarzenie :)
Zgadza się, że czasem trudno właściwie nazwać przy zakładaniu wątku, no i dlatego jest opcja edytuj. A co durniów, to im nic nie pomoże, więc nie zwracam na nich uwagi. Nic mnie nie przekona, żeby zaakceptował takie bzdury.
Inna kwestia, jeśli Ci przeszkadza coś w temacie. To gorąco zachęcam (tak, zachęcam - bo przynajmniej dla mnie jako moderatora wskazówki są cenne) możesz pisać na PW albo przez raport. Co Ci na wątrobie leży Wink

Bo takie stwierdzanie w temacie "a bo to do dupy" to nie jest na miejscu, nie wiadomo co dokładnie i trochę zamętu siejesz Wink
"Mistrzu1" Mój wątek przecież zaczął się od tego, że miałem podejrzenie, iż przekombinowałem i "uwaliłem?" router.
Nie chcąc zakładać kolejnych tematów, za które być może znowu ktoś by mi zwrócił uwagę, że być może nie jest to zgodne z regulaminem , nie wnosi nic do tematu, zaniża poziom, lub żebym zapytał wujka google (naprawdę uwierzcie Panowie ale strach się bać zadawać "nowemu" jakieś pytanie na forum gdy na 75% znajdzie się ktoś mądrzejszy kto tylko delikatnie wbije szpile lub $pierd$li) postanowiłem zapytać w tym samym temacie o poradę dotyczącą wyboru oprogramowania.

Reasumując bo szkoda czasu a temat jaki by nie był beznadziejny to i tak się już "rozmył w tej dyskusji.
Jeśli mój post i treść tematu są na tak rażąco niskim poziomie, raz jeszcze przepraszam i proszę o skasowanie całości, gdyż nie było moim zamysłem urażenie kogokolwiek.

Administratorowi i Moderatorom za kawał dobrej roboty jaką robią na jdtech.pl
Dziękuję
rzepa10
co do softu to ja osobiście jestem zachwycony Openwrt
pewnym problemem jest brak wygodnego interfejsu, natomiast możliwości "golasa" są powalające na kolana
natomiast jeśli lubisz wygodę to śmiało polecam Gargoyle PL przygotowywane przez kol. Cezarego (eko.one.pl)
rozmiar pamięci flash jest zawsze sporym ograniczeniem (a przypadku TL-WR1043 nie można narzekać, że jest mały) jakkolwiek extroot załatwi wiele (w routerach z mniejszym flashem jest z tym większy problem z braku narzędzi)
Stron: 1 2
Przekierowanie