Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jakiego operatora internetu wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Tak jest przy wszystkich usługach abonamentowych dostarczanych cyklicznie. Jednak operator musi zapewnić dostęp do informacji o kwocie na fakturze i niezależne od wszystkiego zgodnie z ustawą o VAT - musi ją w końcu przekazać.
(12-06-2013 22:45)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Ja tylko przypominam, że zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator nie ma obowiązku dostarczenia faktury. Tzn. inaczej, niedostarczenie jej nie zwalnia z zapłaty Wink

No tu chyba przesadziles, na jakiej podstawie masz opłacić należność, jeśli nie masz faktury to nie wiesz ile jest do zapłaty, to chyba prawo komunikacyjne jest w sprzeczności z ustawą o VAT. Może dla klientów detalicznych nie ma znaczenia ale dla firmy aby odliczyć koszty, VAT etc. dokumentem obowiązującym jest Fv i operator może sobie zasłaniać się prawem telekomunikacyjnym ale i tak dostarczy fv do odbiorcy, tu nie wystarczy tylko automat w IVR, poza tym operator też odlicza VAT więc dla niego fv też jest dokumentem na potrzeby kosztów etc.

Wysłane z mojego GT-I9305
Nie wiem jak to dokładnie wygląda w praktyce. Trzeba było by przestudiować prawo telekomunikacyjne a najzwyczajniej nie chce mi się. Ale z informacji które posiadam - brak dostarczenia faktury nie zwalnia z jej zapłaty. Zawsze można poprosić o duplikat lub zapytać się o kwotę i zapłacić na ten sam numer konta.
no i forum prawnicze się zrobiło... :)

pzdr
pawelarc


Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Czemu by nie, tematyka forum nie jest zamknięta raz na zawsze, a jdtech to w sumie blog ogólno-technologiczny Smile
na różne tematy już dawało się dyskutować... :)

pzdr
pawelarc
(btw owocnie!)


Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
(13-06-2013 10:27)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Ale z informacji które posiadam - brak dostarczenia faktury nie zwalnia z jej zapłaty.
zgadza się ale musisz mieć dokument na którym jest kwota jaką masz zapłacić i wracamy do punktu wyjścia
Cytat:Zawsze można poprosić o duplikat lub zapytać się o kwotę i zapłacić na ten sam numer konta.
Niby tak dot. firm ale powiedz kontroli z US ze zaliczyłes 100PLN bez faktury w koszty, albo księgowej na "gębę" żeby zaksięgowala 100PLN.


Wysłane z mojego GT-I9305
Dostałem w końcu fakturkę na maila w wysokości ... 17zł ;D Dziś byłem w polsacie by zapłacić za tv i na stanowisku obok jakaś pani pytała się o internet lte . Obsługujący powiedział, że lte będzie u nas dopiero w lipcu a teraz nie ma narazie. Czyli ta mapka bts chyba dobrze pokazuje, że już jest nadajnik lte, ale jeszcze niedostępny. Myślę, że jak znalazłem w domu full zasięg hspa+ to powinno i być lte.
cegulla napisał(a):Myślę, że jak znalazłem w domu full zasięg hspa+ to powinno i być lte.
jedno z drugim nie ma nic wspólnego

przeważnie sprawy mają się tak - promień zasięgu WCDMA2100 bywa 4-5 razy mniejszy od WCDMA900 (specyfika częstotliwości)
a promień zasięgu LTE bywa mniejszy (często nawet dwukrotnie) od WCDMA2100 (specyfika technologii)
No to z anteną to chyba musi łapać.
(18-06-2013 16:40)szopen napisał(a): [ -> ]
cegulla napisał(a):Myślę, że jak znalazłem w domu full zasięg hspa+ to powinno i być lte.
jedno z drugim nie ma nic wspólnego

przeważnie sprawy mają się tak - promień zasięgu WCDMA2100 bywa 4-5 razy mniejszy od WCDMA900 (specyfika częstotliwości)
a promień zasięgu LTE bywa mniejszy (często nawet dwukrotnie) od WCDMA2100 (specyfika technologii)
Szopen
Myślisz o LTE 1800? Czy 2600?
Bo wydawało mi się że im niższa częstotliwość tym zasięg większy

Wysłane z mojego GT-I9305
Zasięg skuteczny zależy także od technologii przesyłu danych - im większa liczba GSM 2G jest bardziej odporny na zakłócenia niż 3G, a LTE ze względu na liczbę symboli nadawanych na raz (64 QAM) jeszcze bardziej - im nowsza i szybsza technologia, tym większe ma wymagania co do jakości sygnału, a więc zasięg jest mniejszy mimo takiej samej częstotliwości. Widać to nawet na mapach zasięgu - porównaj sobie zasięg sieci GSM 900 MHz z UMTS 900 MHz (szkoda, że nie ma tych starych dobrych map Plusa, było to widać idealnie).
No więc temat chciałbym "zamrozić" na rok. Może ktoś pojawi się nowy u mnie, a może zbudują światłowody Big Grin.
Ostatnio dowiedziałem się, że będzie bliżej mnie kolejny nadajnik HSPA+ z plusa.

Źródło:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&...&start=300

Posty DiegoPL i Krzysiek_Plus o tym mówią.
Korzystał ktoś może z darmowego Areo2. Ciekawi mnie czy w Otwocku ma dobre parametry prędkościowe !!!
Eeeeeeeeeeeee (spad szczęki) - sorry za zdziwienie, ale już czaję - widzę, że mamy po prostu do czynienia ze spamerem. Link z podpisu wywalam.
Ale mnie to zadziwia, piszą w HP, delikatnie, zapytają o co trzeba. Robią to z taką gracją, aż pozazdrościć Big Grin
Witam wszystkich ponownie! Big Grin Chciałbym się zapytać czy wie ktoś może coś o firmie MMnet ? Przeglądałem ostatnio na stronie uke pozwolenia na UMTS 900 i ciekawostką było, że w Lutocinie niedaleko mnie ma powstać jakiś nadajnik firmy MMNET. Wie może ktoś co to za firma i czym ona się zajmuje ?
A nie zauważyłeś, że MNET to po prostu element numeru decyzji administracyjnej, coś jak kod? Nazwa operatora znajduje się w kolumnie Nazwa operatora, a nie Nr Decyzji Smile
A no tak mój błąd Big Grin
Wie ktoś może coś o projekcie Internet dla Mazowsza ? Podobno mają budować światłowody dla wszystkich w mazowszu : ) . Jest stronka poświęcona temu projekcie . Jak się w google internet dla mazowsza to zaraz ją widać Wink . Przeglądałem tam różne tabelki i moja miejscowość znajduje się kategorii B w 3 rubrykach, które się tam znajdują. Może ktoś wie o co chodzi ? Może ktoś słyszał kiedy rusza budowa ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie