Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jakiego operatora internetu wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
jeśli mnie miałeś na myśli, to nie...

net ma ktoś do Polski (NASK)
potem sobie ten net dzielą (tpsa, tkolejowa etc)
potem inni sobie to dalej dzielą... i dzielą...


tak to z grubsza wygląda Smile

pzdr
pawelarc
Ktoś tu wyżej pisał o antenie. Mi chyba nie jest potrzebna antena, bo znalazłem w domu taki punkt, że gdy położyłem tam modem to mam full zasięg hspa+/wcmda więc zasięg jest okey i to zawsze w tym miejscu robię te speedtesty. Przed chwilą zrobiłem kolejny i download miał 1.5mb a upload 2mb. Dalej cienko.
Czyli twój sektor stacji bazowej jest po prostu tak obciążony i więcej nie będzie.
No to chyba prawda. Jak dziś rano miał 10mb downloadu to teraz ma 1mb więc bieda z nędzą bo taką prędkość to ja mam i teraz. Dziwne bo jest parę nadajników.
Niezależnie od liczby nadajników w okolicy i tak korzysta się zwykle z tego samego wybranego przez modem i najmocniejszym sygnale.
A da się podpiąć pod konkretny nadajnik ? Ten menadżer polsatowski tego nie ma a jak pobrałem program top net info to nic nie ma w informacjach itp. a menadżer wyłączyłem polsatowski.
nie da się pod konkretny nadajnik
/chyba że anteną bardzo kiwrunkowa... /

dla kom. AT w tni musisz wywalić men. Polsatu

pzdr
pawelarc

Wysłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk
Szkoda no szkoda. Polsat nie wypalił, chyba mi zostanie tylko ta nędzna multimedia i łącze 1mb :///
Dzwoniłem do tego prywatnego dostawcy internetu radiowego. Oni mają taką ofertę. 1mb za 30zł z hakiem, 2mb za 50zł , 3mb za 60zł i 4mb za 70zł. Prędkość wysyłania dla wszystkich wariantów wynosi 24kb/s, ale to nie nowość bo ja w multimedii też tyle mam. No zainteresowało mnie te 60zł i 3mb.
Myślę nad tym polsatem i sam nie wiem. Ogólnie chodzi w dzień 1mb ale są momenty, że ping skoczył do 450ms i prędkość dow. do 0.1mb i takie momenty mnie martwią. Teraz rano elegancko chodzi bo 10mb Big Grin ale w dzień to niestety aby 1mb. Myślę jakbym może kupił tą antenę kierunkową to wtedy bym może udało się ustawić pod bts aero 2 z lubowidza, ale by mi kabla było potrzeba. Myślę, że jak w Żurominie te nadajniki są przeciążone bo dość dużo osób ma z plusa/cp net to w lubowidzu są to pojedyncze osoby. Tylko te cholerne lasy :/
Niestety bez zrobienia testów to jest loteria - może się okazać, że bliższy nadajnik będzie tak mocny, że kierunkową anteną się nie przebijesz.
Teraz to ładnie chodzi.

[Obrazek: 61790335]

Zobaczę jeszcze jak będzie w dzień chodził.
No i polsat dziś oddałem.
Jak sprawdzić czy oni rozwiązali mi tą umowę ? Niby wszystko podpisywałem w trakcie oddawania modem też wzięli i kazali kartę sim wyrzucić bo już nie potrzebna.
Pozostaje ci czekać na fakturę miesięczną za internet Smile
Jak fakturę miesięczną ? Powinni chyba teraz przysłać.
Fakturę ze internet. Zależy od firmy, część wystawia tylko na początku miesiąca ;)

Wysłane z mojego GT-I9001
Teraz słyszałem, że firmy sobie chcą płacić za to, że łaskawie podeślą papierową fakturę... a tak to chcą za darmo wysyłać jedynie e-mailowo... Coś dziwna politykę ostatnio praktykują...
Ja o tym osobiście nie słyszałem, tylko z reguły przy elektronicznej są jakieś pakiety albo bonusy ew. promocyjna cena aktywacji.
Koszt druku milionów faktur jest spory, więc nie dziwne, że oferowana jest zniżka za zgodę na fakturę w postaci elektronicznej. Dla prowadzących firmy i tak wygodniejszy jest papier, bo polskie standardy księgowości nie przewidują prowadzenia elektronicznej księgowości dla małych firm.
Nie tylko sam koszt druku on chyba nie jest stosunkowo duży na sztukę ale wysyłka to jest koszt.
Często oferty bywają właśnie konstruowane tak że jest to oferta przy fv na email, coś jak oferty sklepów online ze cena jest ceną gotówkowa a za płatność kartą doliczone zostanie np. 3%

Wysłane z mojego GT-I9305
Tak dokładniej aby ominąć prawo zwą to "ceny zawierają 2% rabat, nie uwzględniany przy płatności kartą płatniczą".

Wysyłka faktury dla dużej korporacji jest śmiesznie niska. Ale jak pomnoży się to przez np. 10 mln klientów to daje sporą sumkę Wink
Właśnie przed chwilą otrzymałem rachunek z cp za telewizję i telefon(kartę dostałem od nich jak przedłużałem umowę i brałem dekoder, to na to kartę mam co miesiąc jakieś minuty a jak je wykorzystam to wtedy normalnie naliczają mi za tyle ile dostałem), na fakturze nigdzie nic nie pisało o internecie. Na meilu, który im podawałem jest pustka. Muszę chyba iść do tego polsatu by się dowiedzieć co i jak .


Propo naliczania opłat za przysyłanie faktur pocztą to prawda. Gdy brałem ten internet na próbę to właśnie musiałem podać email bo tak to bym płacił 10zł więcej miesięcznie za to, że oni mi przysyłają fakturę pocztą.
Ja tylko przypominam, że zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator nie ma obowiązku dostarczenia faktury. Tzn. inaczej, niedostarczenie jej nie zwalnia z zapłaty Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie