Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jakiego operatora internetu wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Czyli mam wybrać pomiędzy plus i play, ale w końcu dziś plus i cp to to samo podobno.

Widzę, że w play cena aktywacji internetu to około 80zł :/ w plusie podobno 9zł.
Witam! Dziś wziąłem internet na próbę z cyfrowego polsatu. Kosztowało mnie to 1zł. Dostałem modem huawei e398. Zauważyłem, że modem ten posiada wbudowaną lepszą antenę od mojego telefonu. Położyłem go w domu na półce gdzieś na wysokości około 1.7m metra i to na piętrze i łapie mi 4 na 5 kresek hspa+ i wcmda. Zdziwiłem się i to mocno. Prędkości nie są aż takie zachwycające teraz przed chwilą zrobiłem speed testa i są takie wyniki [Obrazek: 61573008].
To chyba już lepiej aero2 mieć.
Właśnie - to są wyniki porównywalne (download) i gorsze (upload), niż w Aero2. Nie warto za to płacić.
Spróbuj z plus karta (z dostępem po LTE) prepaid za 9PLN masz 300MB w sam raz na sprawdzenie. Wiem że mogą to być te same nadajniki do LTE ale umts może iść po 2100 lub aero?

Wysłane z mojego GT-I9305
Ale po co mi karta z plusa jak podobno z tych samych nadajników korzysta cp. Dziś byłem i w plusie i w cyfrowym polsacie i w obu punktach powiedzieli mi, że u nas lte jeszcze nie ma. Dziwne to jest bo wg. mapki btsearch są u nas takowe nadajniki. Przed chwilą robiłem speed testa to download miał 1mb a upload 1.5mb. Teraz mam pełen zasięg hspa+/wcdma bo tak skacze pomiędzy obiema technologiami. Jak narazie rewelacji nie ma.
Wydaje mi się że cp korzysta z infrastruktury mobyland/centernet ,a z plusa po umts chyba nie więc szersze spektrum (dla niższych prędkości niż LTE) masz w +)

Wysłane z mojego GT-I9305
Ja to bym się nie sugerował tym co mówią w salonach. Tam są tylko sprzedawcy, którym zależy na umowie. Nie raz miałem okazję się przekonać.
spag: CP i Plus działają na DOKŁADNIE tej samej infrastrukturze:
2G: Cały zasięg Plusa
3G: Cały zasięg Plusa i Aero2
LTE: Infrastruktura zbudowana na koncesjach Mobylandu i CenterNetu (faktycznie zbudowana przez Aero2).
A wie ktoś może jakie cp polsat nalicza opłaty za korzystanie z internetu na dniach próbnych ? Wiem, że opłata będzie zależna od tego ile tego internetu wykorzystałem. Jak narazie wykorzystałem tylko 30mb to na ile mogą mi fakturkę wystawić i czy mam się bać ?
Przed chwilą robiłem speedtesta i wyniki były dobre bo miałem 6mb downloadu i 2mb uploadu. No jak wczoraj aby łapał 1mb to dziś jest bardzo dobrze. W tygodniu też tak pewnie będzie. Podejrzewam, że w tą sobotę to tak słabo chodził bo duże obciążenie było.
W miejscowości Lubowidz na ul. Jana Pawła II masz potwierdzony bts Aero2 mieszczący się na maszcie Plusa. Zamów sobie kartę sim Aero2 i śmigaj...Wysłane z mojego Lenovo A820
Ja ogólnie nie rozumiem jaki jest sens internetu mobilnego z innych firm vs aero2. Fakt, tam masz wyższe prędkości ale za to limit transferu. Niż za to płacić wolę darmową alternatywę. Inna kwestia, że na komercyjnym wyciągasz czasem te same prędkości co na darmowym.
w pełni zgadzam się ze zdaniem przedpiścy Smile

limit to sprawa nadrzędna jest i jeśli komuś wydaje się, że 2 czy 3 GB to dużo, jest w wielkim błędzie

było to dużo w dawnych czasach, kiedy strony były w czystym html'u etc

jakoś nigdy (w czasie, gdy monitorowałem swój transfer) nie udało mi się zejść poniżej 7-8 GB miesięcznie Smile

pzdr
pawelarc
Ja miesięcznie wykorzystuje około 8gb. Muszę jeszcze porozmawiać z tym prywantym dostawcą internetu radiowego co o nim pisałem, że się pojawił niedawno u mnie. Kiedyś gdy z nim rozmawiałem to mówił, że nie było problemu z prędkością 5mb u mnie a w polsacie teraz mam 6mb więc chyba nie opyla się polsatu brać. Martwi mnie to u tego operatora, że oni ten internet wykupują od jakiegoś dostawcy internetu ze światłowodu i rozdzielają to za pomocą wifi na przekaźniki-nadajniki. Te przekaźniki są od siebie oddalone o jakieś 8km więc nie wiem czy to będzie działac u mnie Big Grin

Jak byście mogli przeczytać wątek, który założyłem na lokalnym forum o tym internecie to byłbym wdzięczny Smile

http://forum.pomorska.pl/internet-z-zofs...c-t148316/
wi-fi ma ograniczenia, chociaż nie wiem po co Ci 6mbps - skoro masz limit transferu.

Trudno tu coś doradzić bo operator nowy i daleko ode mnie, z tego co pisałeś sprzęt masz - więc potestować możesz.
I znowu czarna chwila. Robiłem speedtesta i znowu miałem prędkość downloadu 1mb a uploadu 1.5mb . Nie będę tego dalej ciągnął bo nie warto. Widzę już to po tym weekendzie.
tak już jest z internetem, że każdy u każdego łącze wykupuje ...
tego nikt nie przeskoczy Smile

pzdr
pawelarc
Aby mieć w miarę stabilne (porównywalne na wysokim poziomie) transfery na łączu komórkowym UMTS czy LTE trzeba zaopatrzyć się w antenę zewnętrzną. Nie liczę do tego Aero, gdzie szkoda zachodu.


Wysłane z mojego Lenovo A820
@lukki
wytłumacz skrót myślowy!...
(nie liczysz aero2 jako dostawców anten? Smile )

pzdr
pawelarc
Z pewnością zastosowanie dobrej jakości anteny zewnętrznej będzie miało lepszy efekt niż pozostanie z anteną wbudowaną w modem, a to jaką antenę wybrać zależne jest od konkretnej lokalizacji czy np. dookólną czy panelową... Przy LTE stosowanie anten jest wręcz wskazane.

Wysłane z mojego Lenovo A820
(26-05-2013 14:51)pawelarc napisał(a): [ -> ]tak już jest z internetem, że każdy u każdego łącze wykupuje ...
tego nikt nie przeskoczy Smile

pzdr
pawelarc

kolega chyba o CP pisał. Jeśli dobrze was (obu) zrozumiałem.

Z tego co Jakub pisał, to przy HSPA+ nie ma znaczania moc sygnału (a raczej wpływu na transfer) jak jest to działa. Nie pamiętam tylko, czy odnosił się do 512kbps czy do prędkości maksymalnych.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie