Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jakiego operatora internetu wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Ja już sam nie wiem, ale skoro sieć widzi karta 2.4GHz to znaczy, że powinna być 2.4GHz. Kwestia w jakiej częstotliwości była praca ostatnio anteny. Z tego co widzę, ten router jest też 2.4GHz.

Inna kwestia, że ten router nie wiem czy sprawnie wspiera tryb AP. Do takich rozwiązań montuje się typowo raczej AP.
cegulla: i jeszcze słowo o haśle PPPoE, które padło po drodze - sposób zalogowania i uwierzytelnienia zależy od... administratora sieci. Nie wiemy, jakiego typu rozwiązanie jest w tej sieci, ale najczęściej jest to jakieś szyfrowanie typu WPA i pochodne.
Propo tej anteny to mogę wstawić może zdjęcie to coś może będziemy więcej wiedzieć bo modelu nie podam dokładnie ;D


Trochę nie rozumiem gdzie i po co ap. Chodzi wam o to, że ten dostawca może używać ap i przez to może mi router tego nie wspierać ? Tak się zastanawiam i zastanawiam.
Jeżeli to antena do WiFi, to jest na 2,4 GHz, mało prawdopodobne, żeby na 5 GHz. Nic nam zdjęcie z zewnątrz nie da, a tabliczka znamionowa z modelem pewnie jest nieczytelna. Dopiero zmierzenie aktywnego elementu wewnątrz anteny powie nam, jakie to pasmo, ale nie warto z tego powodu rozbierać anteny.

Co do AP chodziło o to, żeby odebrać sygnał od operatora jednym routerem, a następnie udostępnić przez AP (albo router z AP). Z tym, że gołe AP są zwykle znacznie droższe od routerów WiFi, które też mogą przecież działać jako AP.
Narazie to ja nie potrzebuje kupować ap itp bo nie mam z nimi umowy. Muszę najpierw pogadać co do internetu na próbę, ale to jeszcze mam czas bo umowę mam do lipca z tym, że chyba 40 dni przed końcem muszę powiadomić multimedię o rezygnacji to do tego czasu muszę wiedzieć czy rezygnować czy nie. Tak z grubej rury to planuję z tym ruszyć za dwa tygodnie a do tego czasu muszę popytać co i jak. Już za tydzień bym coś wziął na próbę z tym, że chrześniaka komunia jest to czasu nie będzie.Co do ap i routera to są takie routery i ap bym mógł za jednym razem mógł odebrać net od operatora i jednocześnie go udostępnić na telefon laptop pc itd.?
Tak, ale wybór jest bardzo mały (chyba tylko jeden model, nie pamiętam nawet) i nikt nic o faktycznym działaniu ich nie wie - i tak to faktycznie są dwa routery w jednej obudowie, z czego jeden działa jak klient WiFi a drugi jako normalny router WiFi.
sporo modeli obsługujących tzw. tryb WISP produkuje Airlive (dawniej Ovislink)
faktycznie w pudełku jest router + 2 ap lub router i 1 ap przełączany (w niektórych modelach ap może być używany równocześnie jako "odbiorczy" i "nadawczy" co oczywiście wiąże się z niemożnością użycia anteny zewnętrznej)
przykładowy (stary) model jednoradiowy
http://www.airlive.com/product/WL-5460AP_v2
przykładowy dwuradiowy
http://pl.airlive.com/product/A.DUO

PS pytający ma już router chyba z portem WAN ethernet więc jeśli dobrze pamiętam to w takim wypadku wystarczy do zestawu dołożyć najprostszy AP pracujący w trybie klienta
w tp-linkach nawet jest tryb WDS, ale jest bardzo kijowy, ma pełno wad i w sumie nie wiem po co tak w ogóle on jest...
tryb WDS służy w skrócie do zwiększenia zasięgu JEDNEJ sieci bezprzewodowej w sytuacji, gdy nie ma możliwości połączyć przewodowo AccessPoint'ów

tryb WISP służy do łączenia DWÓCH "niezależnych" sieci wifi przy czym jedna z nich jest kliencką w stosunku do drugiej

jeśli będę miał trochę czasu to rozwinę temat

jakkolwiek dostawcy nie stosują trybu WDS jeśli nie muszą, ponieważ obniża on wydajność całej sieci
natomiast tryb WISP nie wpływa na sieć providera (a ewentualne obniżenie wydajności dotyczy tylko sieci klienckiej i występuje zasadniczo tylko w przypadku użycia jednoradiowego routera)
jak ja użyłem WDS to:
- routera nie dało się konfigurować
- siał dalej własną sieć

Dlatego ja mam mieszane uczucia. W WDS nie da się nawet wyłączyć wi-fi (chodzi mi o nadawanie sieci dalej), tak aby działał tylko jak typowy AP.
@cegulla
Wybrać takiego operatora, z którym cię nic specjalnie nie wiąże finansowo, np. umowa na czas nieokreślony, pakiety danych w pre-paid.
Ja skończyłem korzystanie z usług mojego dostawcy radiowego.
Posiadam obecnie tylko internet Aero2 i żyję.
(04-05-2013 08:32)grzech1991 napisał(a): [ -> ]jak ja użyłem WDS to:
- routera nie dało się konfigurować
- siał dalej własną sieć

Mam podobne uczucia, włączyłem WDS w optical smarthub (bo to urzadzonko zbiera neta po lan ale ma opcję WDS), to uznałem że przynajmniej mogę wzmocnić sygnał, ładnie wykrył sieć macierzystą i dalej nic z tego, trochę mnie zawiodlo to urządzenie więc tak szybko jak kupiłem to go sprzedam, a z WDS to bywa różnie, bo jak grzechu wspomniał jest problem z konfiguracją, próbowałem na innym też zrobić i nie byłem pewien czy łączy mnie do routera macierzystego czy wtórnego bo nie było znacznej poprawy sygnału bo identyfikator wtórnego zniknął, więc albo ja coś sknocilem (mozliwe : ) ) albo inne diabły tam siedzą

Wysłane z mojego GT-I9305
(04-05-2013 10:10)lukkki napisał(a): [ -> ]@cegulla
Wybrać takiego operatora, z którym cię nic specjalnie nie wiąże finansowo, np. umowa na czas nieokreślony, pakiety danych w pre-paid.
Ja skończyłem korzystanie z usług mojego dostawcy radiowego.
Posiadam obecnie tylko internet Aero2 i żyję.

Właśnie u tego operatora internetu radiowego co pisałem o nim, że ostatnio się u mnie pojawił nie ma umowy na czas określony tylko jest umowa na czas nieokreślony z tym, że ten montaż (a w tym sprzęt ) kosztuje 180zł więc chciałbym wziąć internet od nich na próbę z tym, że nie wiem czy mi dadzą. A propo aero2 to u mnie chyba by nie łapało bo są lasy po drodze do nadajnika. Daję Wam mapkę z nadajnikiem i moją miejscowością. Ja mieszkam w Sinogórze.

mapka z nadajnikami
Propo wifi. W weekend byłem u rodziny nad morzem i tam mieli internet 10mb/s z neostrady, router był taki zwykły kupiony w zwykłym sklepie. Ja w swoim pokoju łapałem jedną kreskę czasami dwie zasięgu wifi i na jednej kresce udało się mi osiągnąć tą prędkośc 10mb bo jak pobierałem to miałem 1.3 mb pobierania i to na jednej kresce! Myślę więc, że jakby tej anteny nie udało mi się połączyć z tą kartą wifi na usb to i tak bym osiągnął pełną prędkość.
Tylko większa odległość to zapewne większe wahania sygnału. Inna kwestia, że kreska to tylko bardzo ogólna informacja o zasięgu. Powinno się sprawdzać tłumienie (które, też chyba w przypadku wi-fi jest).
No tam do routera miałem jakieś 50 m i po drodze mury dwóch domów były a do nadajnika tego dostawcy mam jakieś 150m prostej linii gdzie antena mogła by prosto być skierowana na nadajnik i po drodze nie miała by żadnych przeszkód, ale nie wiem czy mi się uda znaleźć do kupienia taką końcówkę do anteny jak ma moja karta.
A średnica tego złącza i gwinty są we wszystkich wypadkach takie same ?
na 99% potrzebujesz takiego wtyku
http://pl.wikipedia.org/wiki/RP-SMA
http://yagi.pl/bwtyk-gold-rf240-vswrnowo...b90c46dd29
http://www.wasserman.pl/pl/p/Wtyk-RP-SMA...montazu/27
krótka piłka jeśli gniazdo ma jakieś 5mm średnicy, gwint na zewnątrz oraz bolec w środku to jest to rp-sma
i pasuje do niego wtyk rp-sma (czyli forma nakrętki i dziurka na bolec)
Zmierzyłem kartę po odkręceniu anteny i wejście na karcie ma właśnie średnicę 5mm Smile
W sobotę mam zamiar iść do playa lub plusa/cyfrowego polsatu by wziąć internet na próbę. Jak myślicie gdzie lepiej iść ? Chodzi głównie o to gdzie jest iść bezpieczniej tzn. gdzie nie będę miał problemu z oddaniem sprzętu a przy tym, żebym nie musiał tworzyć jakiś protokołów czy Bóg wie czego Big Grin
Można iść wszędzie. Nikt ci przecież w pysk nie da:D

Wysyłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 2
Mi chodzi gdzie łatwiej się formalności załatwia.
Wygodniej i elastyczniej w Plusie i Play - CP niestety robi różne dziwne numery typu "internet na próbę na 7 dni" ale czasu na aktywację mają.... 14 dni. Termin rezygnacji (w przypadku normalnej, trwającej umowy) to 3 miesiące w CP vs 1 miesiąc w innych sieciach.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie