Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E353 a Huawei E3131
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Moze mi ktos napisac jak sie maja do siebie modemy:
E353u-2
E353s-2
E3131s-2
Ktory bedzie najlepszy, czym one sie roznia, jakie maja kategorie. Obecnie posiadam ten 3131 i nie narzekam ale moge tez kupic okazujnie te dwa wyzej.

I jeszcze jedno. Czy jest gdzies jakis dokladny opis do jakiej kategorii zaliczany jest dany modem? Chodzi o dokladna liczbe, nie to, ze jest tylko zgodny z aero2.
pzdr.
e353 są tej samej kategorii co e3131, tylko po prostu są to poprzednicy.

Poza tym mają inny procesor, który jest bardziej prądożerny i lepiej współpracuje z aero2 (między innymi, nie trzeba wymuszać 900MHz).

To tyle z informacji na forum, sam osobiście nie miałem z nimi styczności.
Chodzi słuch, że najlepiej z pracą z aktualną konfiguracją sieci modemy z chipsetem Qualcomma, w tym przypadku chodzi o modemy z literką "u" w nazwie. Nie jestem przekonany, a z pewnością modemy E353 przesadzają z poborem mocy.
A co zwiazku z tym, ze pobieraja one wiecej mocy? Szybciej sie grzeja? sa bardziej awaryjne?
Moge kupic E353u-2 i E353s-2 kazdy za 50zl. Brac je czy sobie odpuscic??
Bierz i sprzedaj drożej Smile Ja swojego e3131 s2 kupiłem za 50 zł.
e3131 s2 to następca e353 s2 dużo się nie różnią.
(14-04-2013 14:43)Mowca napisał(a): [ -> ]A co zwiazku z tym, ze pobieraja one wiecej mocy? Szybciej sie grzeja? sa bardziej awaryjne?
Moge kupic E353u-2 i E353s-2 kazdy za 50zl. Brac je czy sobie odpuscic??

Brać warto, różnice masz wypisane - nie ma sensu szukać dziury w całym.
Większy pobór mocy oznacza, że nie spełniają normy USB, która mówi o 500mA przy 5V, czyli 2,5W. Modemy z serii E353 potrafią wziąć nawet 1A co czasem powoduje problemy typu resetowanie się modemu, gdy komputer uzna, że tyle prądu to on nie da Smile
Laptopy zwykle tego problemu nie mają, ale komputery stacjonarne już czasem takie numery wykręcają.
A kojarzycie moze jakie plus wypuscil modele jeslio chodzi o s2, u2 itp?
A jaki problem zajrzeć im pod klapkę lub poprosić sprzedawcę?
Przekierowanie