Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Netia Spot + HUAWEI e173-u2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem modem HUAWEI e173-u2 brandowany przez Medion.
Oczywiście "z pudełka" nie chciał łączyć się z Aero2. Aby zaczął musimy programem Net_topinfo dokonać drobnych modyfikacji opisanych w tym poradniku. Możemy jeszcze zawęzić pasmo i powinno to wyglądać tak:

[Obrazek: 9sgdbk.png]

Teraz w ustawieniach Spota przechodzimy do zakładki System/Połączenia sieciowe/WAN 3G USB Modem/Ustawienia(klikamy na napisy) i zmieniamy APN na darmowy .

Teraz przechodzimy do kolejnej zakładki klikając Usługi/3G i stawiamy ptaszka przy Połączenie automatyczne.

Teraz pozostało cierpliwie czekać. Google trąbi że ostatnimi czasy bywają trudności z zalogowaniem się. Teorie są różne, pomaga niestety jedynie cierpliwość.

Chciałem powiedzieć że posiwiałem szukając rozwiązania. Posunąłem się nawet do przywrócenia ustawień fabrycznych nim znalazłem opcje Usługi/3G. Mam nadzieję że dzięki opisowi zaoszczędzicie paru siwości w okolicach skroni ;P

Pozdrawiam i życzę powodzenia, ja wracam do konfigurowania od nowa tuneli, dhcp, podsieci etc...

PS
Firmware do Netia Spotu na którym uruchomiłem Aero2 to openrg_vtech_arx168_netia_5_4_8_2_93 do pobrania tu. Jeśli nie mamy hasła do konta Netia, to niestety musimy na czat helpie, albo wybłagać hasło, albo samą aktualizację.

PS 2
Modem nawiązuje połączenie tylko kiedy nie ma sygnału ADSL i robi to automatycznie. Po nawiązaniu połączenia ADSL automatycznie cały ruch jest puszczany przez nie, a Aero2(czy dowolny inny z sim w modemie) zostaje wylogowane. Sprytnie muszę przyznać.
Przekierowanie